וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נתניהו: "מתנגד לקרטלים, בעד המגזר העסקי"

אורה קורן

12.6.2012 / 10:50

בפתיחת הוועידה לחיזוק המגזר העסקי בישראל, שעורכת לשכת המסחר ת"א והמרכז הוקרן נאום של ראש הממשלה בנימין נתניהו בו הגדיר את המגזר העסקי מנוע כלכלי

"אני מתנגד לקרטלים ולמונופולים ובעד תחרות, אי לכך אני גם בעד המנוע הענק הזה שנקרא הסקטור העסקי". כך אמר הבוקר, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בנאום מצולם שהוקרן בפתיחת וועידת ECONOMIX.IL לחיזוק המגזר העסקי בישראל, שעורכת לשכת המסחר ת"א והמרכז.

לדבריו, "יש לישראל כלכלה מאוד חזקה, סקטור עסקי מאוד יצרני ומאוד חזק. לכן אנו עושים את מירב המאמצים לשמור על אחריות בניהול המאקרו כלכלי של המשק הדורש מצד אחד, משמעת תקציבית ומנגד עידוד תמידי של הסקטור העסקי. נתניהו הוסיף, כי "הסקטור העסקי ויכולתו להתחרות בשווקים בארץ ובעולם הוא למעשה הערך המוסף שיש לכלכלה הישראלית".

"הסיבה שבשנים האחרונות הצליחה הכלכלה הישראלית לצמוח בעוד מרבית המדינות החזקות באירופה נקלעו לקשיים היא החדשנות, היזמות והביצועים של הסקטור העסקי. בסופו של דבר כולנו ניזונים מהתקבולים והמסים אותם משלם הסקטור העסקי ולכן הוא למעשה הכוח שמניע את כלכלת ישראל".

לדבריו, ישנו קשר הדוק בין כלכלה לחינוך. לדבריו, "החינוך צריך לעזור לכלכלה והכלכלה צריכה לעזור לחינוך. חינוך ללא כלכלה חופשית לא יגיע רחוק וכלכלה חופשית ללא חינוך לא תמצה את מלוא הפוטנציאל שבה. לכן יש לשלב באפון מושכל בין שניהם, חינוך וכלכלה".

כמו כן, בנאמו החמיא רוה"מ לסקטור העסקי באומרו, "ללא הסקטור העסקי אין צמיחה, אין בידול ואין יתרון למשק הישראלי. כל מערכות המדינה והממשלה לרבות מערכת הרווחה, הבריאות, החינוך והרשויות המקומיות נשענות כולן על הסקטור העסקי, על היצרנות והיצירתיות שבו, המניע את הכלכלה הישראלית לצמיחה", אמר נתניהו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully