וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בבנק הפועלים מעריכים: רווחי מגדל יקטנו ברבעון השני בכ-75%

אלי דניאל

15.7.2002 / 15:37

יסתכמו בכ-31.6 מיליון שקל; תוצאות הרבעון השני של מגדל יושפעו לרעה מהתשואות השליליות שנרשמו בפוליסות המשתתפות ברווחים

בנק הפועלים מפרסם היום עדכון להמלצת הבנק למניית חברת הביטוח מגדל, לקראת פרסום דו"חות החברה לרבעון השני של שנת 2002.

האנליסט תמיר קיים מותיר למגדל המלצת "החזק" תוך שהוא מוריד את מחיר היעד מ-5.5 שקלים ל-4.7 שקלים, מחיר הגבוה ב-8% ממחירה בפתיחת המסחר הבוקר.

קיים מעריך כי תוצאות הרבעון השני של מגדל יושפעו לרעה מהתשואות השליליות שנרשמו בפוליסות המשתתפות ברווחים, תשואות אשר לא יאפשרו לחברות הביטוח לגבות דמי ניהול משתנים (15% מהרווח הריאלי). מכיוון שכך, צפויה לחול פגיעה בהיקף דמי הניהול בביטוח חיים. כמו כן, המגמה השלילית בשוק איגרות החוב תפגע בהכנסות מהשקעות ולהערכת קיים היא אף תשחק את השיפור הצפוי ברווח החיתומי בביטוח כללי.

לדבריו, הימשכותה של ההאטה הכלכלית, עליית שיעור האבטלה, שחיקת השכר במשק והמשבר בענף היי-טק, יביאו לירידה בהיקף המכירות החדשות של פוליסות ביטוחי חיים, הן במונחי מספר הפרמיות החדשות והן במונחי פרמיה ממוצעת, במקביל לעליית היקף ביטולי הפוליסות. כמו כן, בתחום ביטוח החיים קיימים מספר איומים נוספים - כדוגמת שינויים אפשריים בהסדרים הפנסיונים במשק - אשר עשויים להשפיע לשלילה על התוצאות העסקיות של החברה.

שחיקת שולי הרווח שנרשמה ברבעון הקודם בתחום הביטוח הכללי, שחיקה אשר נבעה מהירידה בהכנסות מהשקעות, התרחשה במקביל לשיפור בתוצאות החיתומיות כתוצאה מעליית התעריפים ומהירידה בשיעור התביעות. האנליסט סבור כי הגדלת הפרמיה שנותרת לאחר ביטוח משנה (השייר), עשויה להעלות את רמת הסיכון הכרוכה בפעילות. כלומר, פחות סיכון מועבר למבטחי המשנה, אך בה בעת גם הרווח עשוי להיות מושפע לחיוב כך שאת ההשפעה נטו ניתן יהיה לבחון רק בהמשך, ואז תתברר ההשפעה של הגדלת השייר על שיעור התביעות.

קיים מתייחס להשקעתה של החברה בכ-9.5% ממניות בנק לאומי ומביע חשש כי מגדל תאלץ למחוק חלק מהשקעתה זו בגין ירידת שווי השוק של מניות לאומי.

להערכת קיים, מגדל תציג ברבעון השני של השנה רווח של כ-78 מיליון שקל מעסקי ביטוח, מזה כ-71 מיליון שקל מעסקי ביטוח חיים ו-7 מיליון שקל מעסקי ביטוח כללי. עם זאת, בשל הפסד צפוי של כ-10 מיליון שקל מהשקעותיה של החברה, קיים צופה כי השורה התחתונה תראה על רווח נקי של כ-31.6 מיליון שקל בלבד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully