וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעלי המניות של כלכלית ירושלים קיצצו לפישמן את הכנפיים

אלי דניאל

16.7.2002 / 12:44

ידווח על מספר טיסותיו, עלותן, יעדן ומטרתן; בעלי המניות לא אישרו תשלום עבור 2 טיסות שביצע פישמן בעבר

האסיפה הכללית של בעלי המניות בכלכלית ירושלים אישרה אתמול את התקשרות החברה לרכישת שירותי טיסה לחו"ל עבור יו"ר הדירקטוריון ובעל השליטה בחברה, אליעזר פישמן. אלא שפרטי ההתקשרות שאושרה שונים ולא במעט מפרטי ההתקשרות אותם הביאה החברה לדיון באסיפה הכללית אשר כונסה בשבוע שעבר.

כך, האסיפה הכללית קבעה כי תוקפה של ההתקשרות עם חברת מרחב מנפ של יוסי מימן יהיה החל מ-1 ביולי 2002, מה שאומר ששתי טיסות אותן קיים פישמן בעבר, אשר עלותן הגיעה לכ-61 אלף דולר, לא ייכללו בהסכם זה. כמו כן, בעוד שעל פי ההצעה המקורית היתה אמורה ההתקשרות להיות ללא הגבלה בזמן, הרי שבעלי המניות אישרו את ההתקשרות עם מרחב לתקופה מוגבלת של 3 שנים.

כן הוחלט כי במידה שיידרשו יותר מ-7 טיסות בשנה קלנדרית אחת, יובא הנושא לאישורה של האסיפה הכללית. על פי ההצעה המקורית, בסיטואציה שכזו די היה לקבל את אישור ועדת הביקורת ודירקטוריון החברה.

עוד קבעו בעלי המניות של כלכלית ירושלים כי בכל אסיפה כללית אשר תדון בדו"חות הכספיים השנתיים של החברה יימסר להם דיווח בדבר מספר הטיסות שבוצעו, עלותן, יעדן ומטרתן. בנוסף, רואה החשבון של כלכלית ירושלים יבדוק מדי שנה כי חיובה של החברה על ידי מרחב בגין שירותי הטיסות הינו על פי תעריפים שאינם עולים על התעריפים בהם מחייבת מרחב מנפ צדדים שלישיים.

השינויים בפרטי ההתקשרות נבעו מהביקורת המרומזת שהעבירו הגופים המוסדיים על פרטי העסקה כפי שהובאו לדיון באסיפת בעלי המניות הקודמת. בהקשר זה ניתן להזכיר את דבריו של מיקי צבייר, מנכ"ל לאומי פיא, המחזיקה בחבילת מניות ואיגרות חוב של כלכלית ירושלים, אשר אמר בשבוע שעבר ל-TheMarker כי לאומי פיא המליצה לחברה להודיע על שקיפות מלאה בכל הקשור לנסיעות של פישמן, במקביל למסירת פרטים פעם בשנה בעת שתכונס האסיפה הכללית בנוגע לטיסות שבוצעו בפועל וליעדים אליהם הן בוצעו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully