וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל יס: "נגיע לאיזון ב-EBITDA ברבעון הראשון של 2003"

ערן גבאי

16.7.2002 / 13:17

שלמה לירן: "אם הכבלים ירצו לגרור את השוק לחובות אנו ערוכים לכך וביום ההולדת 3 נהיה עם 500 אלף לקוחות"


"למרות מלחמות הקיום שעברה החברה, YES היום היא חברת הטלוויזיה הרב ערוצית הגדולה בישראל. במונחי הכנסות חודשיות. בינואר עברנו את מתב, במאי עברנו את תבל ומיוני אנחנו עוברים גם את ערוצי זהב", כך אמר היום שלמה לירן, מנכ"ל YES, במסיבת עיתונאים שערכה החברה לרגל הגעת החברה לשנתיים של פעילות מאז עלתה לאוויר.

לגבי התחרות שבדרך מול חברת הכבלים הממוזגת, אמר לירן, "אם בלינקוב (רם בלינקוב - הצפוי לשמש מנכ"ל חברת הכבלים הממוזגת - ע.ג) יחליט שהוא רוצה לגרור את שוק הטלוויזיה הרב ערוצית לחובות והפסדים אנחנו ערוכים לכך וביום ההולדת השלישי שלנו נהיה עם 500 אלף לקוחות".

לירן ציין כי הנהלת YES מעדיפה שלא להיגרר לתחרות אגרסיווית מול חברת הכבלים הממוזגת, "זה לא מה שהשוק צריך ולא מה שאנחנו רוצים", הוא אמר, וציין כי עד כמה שאופי התחרות העתידית בשוק תלוי ב-YES הכוונה היא להתמקד בצמיחה פנימית - השקעה בשירות ובטיב המוצר הניתן ללקוחות הקיימים בחברה ולא במאמץ לגרום נזק למתחרים.

לירן העריך שאם חברות הכבלים לא יציתו את אש התחרות בשוק, אזי YES תגיע לכ-440 אלף לקוחות בתוך שנה. "המלצות והפניות של לקוחות קיימים זו הדרך הבריאה ביותר לשוק", אמר לירן.

דוד ברודט, יו"ר הדירקטוריון של YES, טען כי בעוד שנה תגיע החברה לנתח שוק של שליש מסך המנויים בשוק הטלוויזיה הרב ערוצית. לטענתו, YES נאלצה להתמודד עם החזק שבין המונופולים בישראל, ויכלה לו כשהפכה לאחרונה לחברת הטלוויזיה הגדולה בישראל. ברודט טען כי בעזרת המותג החזק של YES אין לחברה בעיה להשיג מנויים נוספים.

בקשר למחויבות של בעלי המניות להמשיך ולהשקיע בחברת הלוויין, אמר ברודט, "עברנו תקופות קשות ומשברים, אך יש כעת לבעלי המניות מחויבות ואמונה ב-YES. אנחנו עושים כל מאמץ לתת אמצעים לחברה שתמשיך להתפתח. היום אנחנו רואים את ההשקעה בסיפוק".

לירן התייחס לצפוי במחירי השוק וציין כי הוא לא צופה מהפכות במחיר, אלא התאמה אישית במחיר ובחבילה לכל לקוח. עם זאת הוא טען כי גם אם המחיר יעלה בכ-10%-15% עדיין התמורה לכסף בשוק הטלוויזיה הרב ערוצית היא לאין שיעור טובה ממה שהיתה לפני תחילת התחרות. "אגורה לדקת צפייה בטלוויזיה זה מחיר סביר או מתחת לזה", אמר לירן.

בהקשר של ההגעה לאיזון תפעולי, גם על רקע ירידת שער הדולר, טען לירן, "פרטנר הגיעו לאיזון ב-EBITDA בתוך 10 רבעונים והם דוגמה יוצאת דופן. אנחנו נגיע ל-EBITDA אפס ברבעון ה-11 שלנו עם קצת מעל 400 אלף מנויים". לגבי הגעה לאיזון בשורה התחתונה תידרש החברה להגיע לכ-600 אלף מנויים, אמר לירן.

לירן וברודט התייחסו במסיבת העיתונאים לגובה ההשקעה שעוד נדרשים בעלי המניות להשקיע ב-YES וטענו כי "על פי 3 עבודות מחקר שהוצגו בפניהם של דויטשה בנק, חברת המחקר מקינזי וד"ר יוסי ריין - אנחנו השקענו כבר למעלה מ-80% מסך ההשקעה הנדרשת לחברה".

ברודט ציין כי כל בעלי המניות, להוציא את גילת, מזרימים כסף לחברה וערוכים להמשך השקעה בחברה ככל שיידרש גם אם תיכפה על החברה תחרות אגרסיווית מצד חברות הכבלים.

לירן ציין כי YES הפכה להיות חברת הטלוויזיה המובילה בשני פלחי שוק עקריים - דוברי הרוסית והצעירים עד גיל 29.

סמנכ"ל השיווק והתוכן, יונה ויזנטל, ציין ש-YES מעוניינת להמשיך ולשדר את ערוץ 3 של הכבלים, בניגוד לפרסומים שונים בתקשורת. בין YES לבין חברת ICP, המפיקה את ערוצים 3 ו-4, מתנהל הליך משפטי שנסוב סביב איומה של ICP להפסיק את שידור ערוץ 3 למנויי הלוויין בשל חובות YES.

בינתיים, הפסיקה YES לשדר את ערוץ 4 של הכבלים, ושילבה במקומו ערוץ סרטים חלופי בחבילת הבסיס, ערוץ MGM - מהלך שחסך לה 6 מיליון דולר בשנה. חברות הכבלים מחויבות לאפשר ל-YES לרכוש את ערוצים 3,4,5, ו-6 עד ל-500 אלף מנויים בחברת הלוויין או עד סוף שנת 2003. "כשיסתיים החוזה על ערוץ 3 בעוד כשנתיים ננהל מו"מ עליו, כי אנחנו מאמינים שהוא ערוץ טוב ורוב הלקוחות מעוניינים להמשיך לצפות בו", סיכם ויזנטל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully