וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גיוון אימג'ינג: נכה את התחזיות עם הכנסות של יותר מ-7 מיליון דולר

אמיר טייג

16.7.2002 / 14:33

תפרסם תוצאותיה המלאות ב-31 ביולי; תחזיות האנליסטים עומדות על מכירות של 6.2 עד 6.3 מיליון דולר ברבעון

מסע ההצלחות של גיוון אימגי'נג רושם ציון דרך נוסף. חברת הטכנולוגיה הרפואית מודיעה היום כי מכירותיה לרבעון השני יעברו את רף ה-7 מיליון דולר, ובכך עולה על תחזיות האנליסטים העומדות על 6.2-6.3 מיליון דולר. החברה תפרסם תוצאותיה המלאות ב-31 ליולי.

בשבועיים האחרונים הודיעה החברה כי שתי חברות ביטוח אמריקאיות נוספות אימצו את הטיפול באמצעות הטכנולוגיה שלה כחלק מסל הביטוח הבריאותי שלהן. בכך היקף המבוטחים המכוסים על ידי הביטוח צמח ל-26 מיליון חולים בארה"ב בלבד.

גיוון אימג'ינג, שנסחרת לפי שווי שוק של כ-260 מיליון דולר בבורסת הנאסד"ק, מתמחה באבחון של מחלות במעי הדק. החברה משווקת קפסולה (M2A) שמוחדרת לגוף בבליעה, ולאחריה הפציינט לובש מעין חגורה המתעדת ומקליטה את תנועת הקפסולה במשך היום. הערכה כוללת מצלמת וידיאו, סוללות וגם משדר, השולח נתונים למערכת שמצויה אצל הרופא המטפל. מאז תחילת יוני איבדה מניית גיוון 40% מערכה.

מנכ"ל החברה, גבי מירון, אומר כי החברה פועלת נמרצות להגדיל את מספר המבוטחים המכוסים וכי עדיין קיים בארה"ב פוטנציאל הגדול פי 10 מהיקף הכיסוי היום. "יש לנו עבודה רבה בתחום כיסויי הביטוח, ואנו עושים אותה. אנו מקווים לאישורים נוספים ברבעונים הקרובים", אמר מירון.

ההכרזות על ה-Reimbursement מכיוון חברות הביטוח, כלומר סיבסוד הקפסולה של גיוון ע"י חברות הביטוח, הן משמעותיות ביותר עבור החברה, שכן הן מקצרות את הדרך של גיוון אל המרפאות, הרופאים והחולים. מירון מעריך כי קיים אלמנט של "כדור שלג" בתחום הכיסוי הביטוחי, כאשר אחת החברות מאמצת כיסוי של טכנולוגיה חדשה, רבות הולכות בעקבותיה.

מירון מוסיף כי בתקופה הקרובה עומדים להתפרסם מאמרים ומחקרים בספרות הרפואית המקצועית לגבי אפקטיביות הקפסולה של החברה לאבחון מחלות במעי הדק. פרסומים אלו מהווים תמריץ חשוב עבור המשך אימוץ הטכנולוגיה כשיטת טיפול מועדפת לאבחון מחלות במעי הדק, וכן המשך הרחבת קהל המבוטחים אשר יכוסו על טיפול זה.

לדברי מירון, מאז אישור ה-FDA באוגוסט שעבר, השיגה החברה כיסוי ביטוחי מרשים בפרק זמן קצר יחסית. לשם השוואה, לסטנט של מדינול לקח כשנתיים מזמן אישור ה-FDA עד שקיבל כיסוי דומה. "עצם קבלת הכיסוי לפני הפרסומים הרפואיים הוא חריג מאוד ומעיד על האפקטיוויות הגבוהה של המוצר באבחון מחלות במעי הדק", אומר מירון.

בנוגע לישראל אומר מירון כי החברה עובדת בשיתוף פעולה עם מרבית בתי החולים בישראל, אשר אימצו את הגלולה שלה כאמצעי מועדף לאבחון מחלות מעי דק, אך הגלולה מכוסה רק על ידי חלק קטן מהביטוחים המשלימים בישראל. עלות הטיפול למרבית החולים הישראלים, שאינם מכוסים ביטוחית, הוא כ-5,000 שקל. מירון מציין כי לאחרונה צה"ל החל לשלם על הטיפול עבור חייליו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully