וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צמיחה של 18% בהכנסות חטיבת האינטרנט של ניו יורק טיימס

דפנה מאור

16.7.2002 / 15:41

ניו יורק טיימס סבלה מנפילה של 70% ברווח למרות עלייה קלה בהכנסות; גאנט רשמה גידול של 5% ברווח

מגמות מנוגדות נראו בתוצאותיהן של שתיים מחברות ההוצאה לאור הגדולות בתחום העיתונות בארה"ב. ניו יורק טיימס (סימול NYT), המוציאה לאור של העיתון באותו שם, סבלה מנפילה של 70% ברווח הנקי ברבעון השני, בעוד שמתחרתה גאנט, המוציאה לאור את "USA טודיי", רשמה גידול של 5% ברווח באותה תקופה.

ניו יורק טיימס, המוציאה לאור גם את ה"בוסטון גלוב" ומפעילה תחנות טלוויזיה ורדיו, רשמה רווח של 79.8 מיליון דולר או 51 סנט למניה מדוללת, בעוד שברבעון המקביל רשמה רווח של 274.7 מיליון דולר. בניכוי הוצאות חד פעמיות הסתכם הרווח למניה ב-52 סנט, בהתאם לתחזיות. הכנסותיה, בניגוד לרווחים, רשמו מגמת שיפור ועלו ב-1.6% ל-772.2 מיליון דולר.

כתוצאה משיפור איטי אך יציב בשוק הפרסום וגידול בהכנסות מתפוצה רשמו כל חטיבות ניו יורק טיימס גידול בהכנסות, נאמר בהודעת החברה. עלייה בולטת נרשמה בהכנסות חטיבת הדיגיטל, המפעילה את אתר האינטרנט של "ניו יורק טיימס". החטיבה רשמה צמיחה של 17.9% בהכנסות הרבעון ל-17.8 מיליון דולר. השיפור נרשם כתוצאה מגידול בפרסום בתחומי התיירות, הקמעונות, המימון והטלקום. הצלחה נרשמה גם בהודעות המסווגות בתחום הנדל"ן.

החטיבה המקוונת, NYDT, רשמה רווח תפעולי של 1.9 מיליון דולר ברבעון השני. היה זה הרבעון הרביעי ברציפות של רווח תפעולי עבור החטיבה.

ניו יורק טיימס שינתה את תחזית הרווח השנתי ל-1.9-2 דולרים למניה, בהתבסס על הערכות לשיפור בתחום הפרסום. לרבעון השלישי חוזה החברה רווח של 34-38 סנט למניה.

גאנט (סימול CGI) דיווחה כאמור על גידול של 5% ברווחי הרבעון השני שלה, בזכות התאוששות בהכנסות מפרסום ופעילותה בתחום הטלוויזיה.

גאנט מוציאה לאור 90 עיתונים, ביניהם היומון הנפוץ ביותר בארה"ב, "USA טודיי", ומפעילה 22 תחנות טלוויזיה. ברבעון השני רשמה החברה רווח של 303.9 מיליון דולר או 1.13 דולרים למניה, בהתאם לתחזיות. הכנסותיה היו 1.62 מיליארד דולר, בדומה לרבעון המקביל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully