דירה בתל אביב תעלה לזוג צעיר 250 משכורות

מחירי הדירות המאמירים והשכר הנשחק מרחיקים את חלום הדירה מהישג ידם של צעירים רבים. מאז 2004 עלה מספר המשכורות הנחוץ לרכישת דירה בישראל ב-74% והגיע ל-156 משכורות

  • מחירי הדירות
נתן שבע

עד כמה קשה לזוגות הצעירים לקנות דירה כולם מרגישים אבל בעוד גם השכר נשחק, המצב של הזוגות הצעירים הופך קשה יותר. מחיר החציוני של דירות מקבלן זינק ב-49% מאז 2004 ועד סוף הרבעון השלישי של 2011 ל-1.02 מיליון שקל. השכר החציוני של הזוגות הצעירים נשחק במקביל ב-15% ל-6,500 שקל. הנתונים עולים ממחקר של משרד האוצר המפורסם ברבעון הישראלי למסים שפורסם באחרונה.

עוד בוואלה! NEWS

טהוניה: "אני לא הכתובת לתת לדנית טיפים, כי אצלי זה לא הצליח"

לכתבה המלאה
(צילום: TheMarker)

עוד עולה מהמחקר אותו ערכה גלית בן נאים, כי כתוצאה מהפער שנפתח, לזוג צעיר לוקח בממוצע לרכוש דירה 156 חודשים - גבוה ב-74% ממספר המשכורות שבו עשו זאת ב-2004. על פי המחקר, דווקא כאשר מחירי הדירות הגיעו לרמות השיא, נכנסו לשוק הדיור זוגות צעירים בעלי שכר נמוך יותר, כאשר הדבר בולט במיוחד בקרב רוכשי דירות חדשות.

איפה היה זינוק המחירים החד ביותר עבור הזוגות הצעירים? דווקא באיזור השרון שם הכפיל עצמו מחיר הדירה החדשה אותה רכשו זוגות צעירים ל- 1.45 מיליון שקל. המשמעות: זוגות צעירים נזקקים לכ-220 משכורות לבאיזור השרון. בתל אביב יזקקו הרוכשים הצעירים לסכום מצטבר של 250 משכורות - כמעט פי 2 מלפני שמונה שנים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully