וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברה המייצגת את חיים רביבו תובעת מהמשביר לצרכן 528 אלף שקל

אמיר הלמר

16.7.2002 / 16:20

טוענת כי המשביר מתכחש לסיכום בעל פה בין רביבו למנכ"ל הקודם לגבי פרסום הרשת

חברת RMB INTERNATIONAL EST, העוסקת בשיווק ופרסום זכויותיהם של שחקני כדורגל ומייצגת את שחקן נבחרת ישראל חיים רביבו, הגישה לאחרונה תביעה על סך 528 אלף שקל כנגד המשביר לצרכן, בגין הפרת הסכם פרסום.

מכתב התביעה, שהוגש באמצעות עו"ד שחר בן עמי, עולה כי נציגי המשביר פנו לרביבו במחצית הראשונה של 2001 וביקשו ממנו להוביל מסע פרסום ענק כלל ארצי, שבו ייכללו גם אשתו וילדיו. לצורך המו"מ, כך נטען, הגיעו מנכ"ל המשביר דאז, יעקב גינזבורג, ומנהל השיווק, שלום פורדהאוס, לתורכיה על מנת לנהל את המו"מ מול רביבו.

מכתב התביעה עולה כי בין הצדדים סוכם בע"פ כי רביבו יוביל מסע פרסום במשך 4 שנים - שנתיים מהם כאופציה להארכה. זאת, בתמורה ל-100 אלף דולר בשנה.

לאור הסיכום בע"פ ולאור לוח הזמנים הצפוף, טוענת התובעת, לא נחתם הסכם בכתב, אך בזכות יחסי האמון ששררו בין הצדדים, הסכים רביבו להשתתף בשני סטים של צילומים בתורכיה. לאחר שמסע הפרסום יצא לדרך, כך נטען, ישבו הצדדים לחתום על הסכם בכתב ואף החליפו טיוטות, אך הסכם כאמור לא נחתם מעולם.

התובעת טוענת כי הצדדים המשיכו לפעול עפ"י ההסכמות שבעל פה, והמשביר אף שילם את התמורה בעבור השנה הראשונה - סך של 100 אלף דולר.

לימים, טוענת התובעת, הופסקה העסקתו של גינזבורג אשר משמש כיום כמנכ"ל קלאבמרקט. לאחר מכן, פנו אליה נציגי המשביר וביקשו להפסיק את ההסכם. זאת, לאור דרישת המנכ"ל החדש שמונה למשביר עמיקם בן צבי. עוד נטען כי נציגי המשביר הציעו לתובעת לשלם לה פיצוי בגין הפסקת ההסכם.

התובעת טוענת כי המו"מ על הפיצוי נוהל בינה למנהל השיווק והיועצת המשפטית של המשביר, אך גם הוא נפסק לאחר שהשניים פוטרו מהמשביר. לאחר הפסקת המו"מ, הודיעה התובעת למשביר כי היא עומדת על קיומו של ההסכם. לתדהמתה, הודיעו לה נציגי המשביר כי מעולם לא היה הסכם.

לאור זאת, מבקשת התובעת מביהמ"ש להורות למשביר לשלם לה סך של 528 אלף שקל בגין הפרת ההסכם. טרם הוגשה כתב הגנה של המשביר לצרכן.

תביעה זו קשורה בדו"ח מבקר הפנים של המשביר, שהוגש השנה לדירקטוריון עפ"י בקשתו ומתייחס לפעולות המנכ"ל היוצא גינזבורג בקשר להסכמים בתחום הפרסום. את הדו"ח ביקש הדירקטוריון בישיבה בה אישר את הדו"חות הכספיים לשנת 2001.

ממצאי הדו"ח:


בסעיף המתייחס להתקשרויות של המשביר בתחום הפרסום בדו"ח המבקר נכתב כי: "לא נמצא תיעוד בגין התקשרויות שבוצעו ע"י המנכ"ל (היוצא)".

"אישור התקשרויות - ההתקשרויות שנדגמו אושרו בלעדית ע"י המנכ"ל וחלקם ע"י סמנכ"ל הסחר ומנהל חטיבת השיווק ולא הוצגו בפני פורום שיווק או פורום אחר".

"אישור החשבוניות - חלק גדול מהחשבוניות אושרו בחתימת יחיד ע"י המנכ"ל (היוצא) כאשר בידי גורמי הבקרה בחברה (אגף הסחר ואגף הכספים) אין כל הסכם או הזמנה המאפשרים קיום בקרה".

"המעקב התקציבי נמצא לוקה - מאחר ובוצע מול תקציב הפרסום המקורי ע"ס 29.8 מיליון שקל ולא התקציב המעודכן של 28.4 מיליון שקל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully