פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הסדר חוב פרטי למוטי זיסר מול בנק הפועלים

   חברת אירופה ישראל, חברה האם של אלביט הדמיה שבשליטת מוטי זיסר חתמה מול הבנק על הסדר חוב בהיקף של 800-900 מיליון שקל. הבנק יקבל אופציות לכ-7.5% ממניות אלביט הדמיה

   לאחר משא ומתן אינטנסיבי שנמשך למעלה משנה חתמה הבוקר חברת אירופה ישראל, חברה האם של אלביט הדמיה שבשליטת מוטי זיסר, מול בנק הפועלים על הסדר חוב חדש בהיקף של 900-800 מיליון שקל (כולל קרן וריבית).

   במסגרת ההבנות בין הצדדים בנק הפועלים, בניהולו של ציון קינן, מקבל אופציות לכ- 7.5% ממניות אלביט הדמיה, המוחזקות כיום בידי זיסר , כלומר על כ-3.5% מאלביט הדמיה שיהיו ניתנות למימוש ב-3 מנות שנתיות במהלך השנים 2018-2016 לפי 3 מחירי מימוש שונים בהתאמה: המנה הראשונה ב-3 דולר למניה,מנה שניה לפי 6 דולר למניה ומנה שלישית לפי 9 דולר למניה, זאת בזמן שמניית אלביט פתחה את המסחר במחיר של כ-2.25 דולר למניה.

   המניה מזנקת כעת בכ-18.5% והחברה נסחרת לפי שווי שוק של כ-250 מיליון שקל. לפי ההסכמות בין הצדדים צפוי זיסר לפרוע החל מסוף 2013 שמונה תשלומי קרן של כ-50 מיליון שקל ולאחר מכן לשלם תשלום ארחרת של כ-450 מיליון שקל בסוף חיי ההלוואה בעוד כ-8 שנים. בנוסף לכך הפועלים מקבל בטחונות תזרימיות בשווי של מאות מיליוני שקלים בגין הזכויות שמגיעות לזיסר בפרויקטים השונים ברחבי העולם בחברות שבשליטתו.

   כמו כן, מקבל הבנק תוספת הריבית ובכך משפר משמעותית את המרווח מול עלויות האשראי הכרוכות במתן ההלוואה. רוב החוב של אירופה ישראל הופרש בעבר, כך שבעתיד בהפועלים מקווים לגבות אותו בחזרה ולרשום ריקוברי.

   את המגעים מטעם הפועלים ניהל שמעון גל ראש חטיבה העסקית של הבנק, שמאז נכנס לתפקידו בסוף 2009 ניהל מאבקים עיקשים מול הטייקונים הגדולים במשק כמו בני שטיינמץ, לב לבייב במטרה לשפר את האשראי שניתן ע"י הפועלים וכן נטל חלק פעיל בעסקה שבמהלכה משפחת ברוניצקי מכרה מחצית מאחזקותיה באורמת לקרן פימי של ישי דוידי וכך הפועלים קיבל חזרה כ-400 מיליון שקל מתוך ה-600 מיליון שקל שהעניק לברוני צקי השקעות.