"מכירת נמל אילת לעופר: ביזיון להון שלטון"

עקב העובדה שהאחים עופר נשארו המתמודדים היחידים במכרז להפרטת נמל אילת קוראים חברי כנסת לבטל את המכרז. "למנוע עוד הפרטה מופקרת לידי משפחת עופר שרק תגביר הריכוזיות"

צבי זרחיה

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון וח"כ ראלב מג'אדלה (עבודה) יזמו דיון דחוף בוועדת הכספים בקריאה לבטל את המכרז למכירת נמל אילת, לאחר שהאחים מעופר נתרו המתמודדים היחידים בו.

גלאון טענה כי "מכירת נמל אילת לידי האחים עופר היא שערוריה שמוציאה שם רע להון-שלטון. אנו קוראים לראש הממשלה לבטל לאלתר את המכרז ולמנוע עוד הפרטה מופקרת לידי משפחת עופר שרק תגביר את הריכוזיות בענף הספנות ובמשק הישראלי בכלל".

גלאון הוסיפה כי "במשך חודשים אנו מתריעים בפני גורמי המקצוע והשרים הרלוונטים כי הפרטת נמל אילת עומדת להיות שידור חוזר של הפרטות קודמות שהגיעו לידי אותם גורמים שכבר רגילים לקנות נכסי ציבור בנזיד עדשים. ועדת המכרז לא פסלה את האחים עופר למרות שהם מחזיקים בצים ולמרות שכי"ל מחזיקה בעצמה מסוף כימיקלים בנמל אילת, וכעת מתברר שהתוכנית של האחים עופר הצליחה והם נותרו המתמודדים היחידים במכרז. האחים עופר כבר ניסו להתערב ברגל גסה במכרז כשדרשו עדיפות בפריקה למסוף הכימיקלים שלהם ויצרו את כל התנאים שיבטיחו את המשך שליטתם בפועל בנמל הדרומי של ישראל. כעת מבקשה המדינה לתת להם פרס על ההתנהלות הכוחנית שלהם ולבצר עוד יותר את המונופול שלהם בענף הספנות בישראל.

"הממשלה צריכה להשתחרר מאובססיית ההפרטות ולהשאיר את נמל אילת בידי המדינה, בוודאי כשהאלטרנטיבה היא מכירתו לידי האחים עופר, שתפגע בציבור ותכניס לכיסם עוד מיליונים רבים על חשבון הכנסות עתידיות לקופת המדינה", הוסיפה גלאון.

גורמים בכיל אמרו בתגובה כי "כיל הוא המעסיק הגדול ביותר בנגב ומהיצואנים הגדולים במדינה. החברה צפויה להשקיע בנגב כ-10 מיליארד שקל בשנים הקרובות, כולל חצי מיליארד שקל בנמל אילת. הניסיון לפסול את כיל מלהשתתף במכרז הוא פופוליזם ריק, מזיק ומסוכן. פסילתה של כיל מלהתמודד המכרז תוביל למכירת הנמל בנזיד עדשים תוך ויתור על זכויות עובדים ועתיד הנמל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully