עובדי תע"ש לא קיבלו משכורת: מאיימים בשביתה

3,000 עובדי תעש יפתחו בעיצומים החל ממחר ומאיימים לשבות מעבודתם כליל החל מיום ראשון. העיצומים הוכרזו בתמיכת ההסתדרות עקב אי תשלום משכורות חודש יולי

חיים ביאור
10/07/2012

עובדי התעשייה הצבאית (תע"ש) יפתחו בעיצומים החל ממחר, ואילו החל מיום ראשון, 3,000 העובדים מתכוונים לפתוח בשביתה ללא הגבלה וישתקו כליל את הייצור במפעלים.

עילת השביתה היא אי תשלום משכורת חודש יוני לעובדים.

העיצומים מחר, שיתקיימו באישור ההסתדרות, יתבטאו בהימנעות העובדים מלהתייצב למשמרת העבודה השניה והשלישית, ואי עבודה בשעות נוספות.

יו"ר הוועד של עובדי התע"ש, יצחק יהודה, אמר: "לא ייתכן שבכל פעם שהעובדים מעלים השגות במו"מ על הפרטת החברה, משרד האוצר מונע מהם את הכספים המיועדים לפרנסתם".

אתמול, מנע משרד האוצר העברה של עשרות מיליוני שקלים לחברה שהיו מיועדים לתשלום המשכורות. גורמים באוצר אמרו, כי חל משבר בשיחות על הפרטת החברה. "רגע אחד לפני שהמו"מ הגיע לישורת האחרונה שלו", ולפני שנוסחו ההסכמות המשפטיות. לדבריהם, נציגי העובדים חזרו בהם מהסכמות קודמות, ולפיהן מפעלי החברה יעברו לנגב החל מ-2018 והם מסרבים לשינוי המבנה הארגוני של החברה שנועד לייעל את עבודתו.

בתגובה, מסרה הנהלת תע"ש: "נקיטת עיצומים\שביתה תפגע בראש ובראשונה בעובדי החברה. הדרך היחידה לקידום תהליך החיוני לעובדים ולחברה הוא במו"מ. תשלום משכורת יוני של עובדי תע"ש מתעכב בשלב זה בשל אי השלמת ההסכמים בין משרד האוצר, ההתסדרות, הנהלת תע"ש וארגון העובדים, המשהה כרגע את העברת הסיוע הכספי לחברה במסגרת תכנית מימון הביניים שגובשה בראשית 2012".

  • תעש

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully