וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מוטורולה דיווחה על ההפסד הגדול בתולדותיה: הפסידה 2.3 מיליארד דולר

רויטרס

17.7.2002 / 9:29

בניכוי ההוצאות החד פעמיות הצליחה החברה לגבור על תחזיות השוק ולעבור לרווח של 48 מיליארד דולר; הכנסות חטיבת הסלולר עלו ב-5%

מוטורולה דיווחה אתמול על ההפסד הגדול ביותר בתולדותיה, אך בניכוי הוצאות ארגון מחדש הצליחה יצרנית הטלפונים הסלולריים השנייה בעולם לעלות על תחזיות האנליסטים.

בחישוב הוצאות ארגון מחדש בשיעור של 3.4 מיליארד דולר לפני מס, או 2.4 מיליארד דולר אחרי מס, הסתכם ההפסד הנקי של מוטורולה ברבעון השני ב-2.3 מיליארד דולר, או 1.02 דולרים למניה, בהשוואה להפסד נקי של 759 מיליון דולר בתקופה המקבילה. הוצאות הארגון מחדש נבעו בעיקר מקיצוצי עובדים ומחיקות נכסים. מנהלי החברה שבו ואמרו שבכך מסתיים חלק הארי של הוצאות החברה על תהליכי שינוי מבני.

בניכוי הוצאות הארגון מחדש עלתה החברה על תחזיות השוק, לאחר שדיווחה על רווח של 48 מיליון דולר, או 2 סנט למניה, בהשוואה להפסד נקי של 238 מיליון דולר בתקופה המקבילה. אנליסטים חזו שהחברה תדווח על הפסד לפני הוצאות חד פעמיות של 4 סנט למניה.

מכירות החברה מפעולות מתמשכות נפלו ברבעון השני ב-11% מ-7.5 מיליארד דולר ל-6.7 מיליארד. עם זאת גברה החברה על התחזיות, שעמדו על 6.4 מיליארד דולר.

"לא רק שהודענו שבכך מושלמת למעשה תוכנית הארגון מחדש של החברה, אלא שבניכוי הוצאות חד פעמיות הצלחנו לשוב לרווח רבעון קודם לתחזיות המקודמות", אמר נשיא מוטורולה והסמנכ"ל התפעולי, אדווארד בירן.

האנליסטים גילו הסתייגות מסוימת, אולי לנוכח השערוריות החשבונאיות שהיכו לאחרונה בשוק: "מי יודע מה מסתתר שם. כשרושמים מחיקה של 3.4 מיליארד דולר יש הרבה חופש לייפות את המספרים", אמר אנליסט הסלולר של מורנינגסטאר טוד ברנייה. "אך הייתי אומר שהרווח לפני מחיקות הוא שילוב של מכירות טובות מהצפוי, קיצוץ הוצאות אגרסיווי וכמובן ההוצאות החד פעמיות".

החברה אמרה שהכנסות חטיבת מכשירי הסלולר הסתכמו ב-2.6 מיליארד דולר, עלייה של 5% מן התקופה המקבילה, למרות ירידה של 11% בהזמנות. החברה צופה שמכירות החטיבה ימשיכו לעלות גם ברבעונים הבאים. לדבריה גדל נתח השוק שלה בשוק מכשירי הסלולר ל-18% מ-17% ברבעון הראשון.

במקביל ירדו מכירות חטיבת השבבים המפסידה של החברה ב-3% ל-1.2 מיילארד דולר, למרות עלייה של 25% בצבר ההזמנות. החברה טענה שתעשיית השבבים העולמית ממשיכה לגלות סימנים של התאוששות מן השפל החמור שפקד אותה ב-2001. החטיבה דיווחה על הפסד נקי של 1.3 מיליארד דולר, בהשוואה להפסד של 444 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully