וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים ממליץ למשקי הבית על השקעה באג"ח

אמיר טייג

17.7.2002 / 10:52

ממליץ לבחון השקעה ב"גילונים" לטווח קצר, או לחלופין ממליץ למאמינים בירידת ריבית קרובה השקעה ב"שחרים" הארוכים

"העלייה המפתיעה במדד יוני מדגישה פעם נוספת את רמת אי הוודאות הגבוהה בה נמצא המשק הישראלי בשנה האחרונה, ברקע מיתון עמוק והתחממות אינפלציונית", כך כותבים ביחידת המחקר של בנק הפועלים, ומוסיפים כי "אי ודאות זו שבה ומדגישה את הצורך בפיזור של תיק ההשקעות בין האפיקים השונים".

בבנק הפועלים מעריכים כי לא צפויה התאוששות קרובה בשוק המניות. לדבריהם, אין באופק כל סימן לחידוש הצמיחה במשק ולהתקדמות במישור המדיני, שהם התנאי להשגת יציבות בשוק ההון. על כך מוסיפים בפועלים את ההערכה כי נגיד בנק ישראל לא ימהר להוריד את הריבית הגבוהה במשק, מה שמזמן למשקי הבית מגוון חלופות השקעה אטרקטיוויות ביחס לשוק המניות.

מנגד, מעריכים בפועלים כי היעדרות הציבור הרחב מהשוק מפיחה בו יציבות מסוימת, ומונעת ירידות חדות יותר במדדי המניות. בפועלים מוסיפים כי ההשקעה במניות הנסחרות מתחת לשוויין הכלכלי, עשויה לעניין אך ורק בראייה ארוכת טווח.

בפועלים צופים מדדי מחירים נמוכים יחסית בחודשים הקרובים (יולי: 0.3%, אוגוסט: 0.0%, ספטמבר: 0.1%) אשר צפויים להוביל להתחזקותן של איגרות החוב השקליות בהמשך למגמה שנצפתה במהלך 3 השבועות האחרונים. ההערכות כי הנגיד אינו צפוי להוריד את הריבית בתקופה הקרובה מגבירה את האטרקטיוויות של אפיק זה. בבנק הפועלים ממליצים לבחון השקעה בגילונים (ריבית משתנה לא צמודה) לטווח הקצר הנסחרים בתוספת תשואה של כ-1% מעל המק"מ.

בפועלים ממליצים למשקיעים המאמינים כי רמת הריבית עומדת לרדת ב-12 החודשים הקרובים לבחון השקעה בשקלים ארוכים (שחרים), אך מציינים כי זו השקעה ברמת סיכון גבוהה. יש לציין כי בבנק הבינלאומי מעריכים כי הנגיד צפוי להתחיל במגמת הפחתת ריבית כבר בתחילת שנת 2003.

בנק הפועלים מצטרף לבית ההשקעות אופק, ומעריך כי האוצר צפוי להגדיל את היקף גיוסיו, על מנת לממן את הגירעון, בעיקר באמצעות אג"ח צמודות. לפיכך, קטנה רמת האטרקטיוויות של אפיק זה בתקופה הנוכחית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully