וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הד ארצי במו"מ מתקדם להכנסת שותף לטופ 10

אמיר טייג

17.7.2002 / 15:05

ובנוסף למזג פעילות ההוצאה לאור עם גוף ישראלי; עדיין לא סוכם ההיקף הכספי של העסקות

בעקבות המצב הקשה בשוק המוסיקה וההוצאה לאור בישראל, הד ארצי מנהלת זה זמן קצר משא ומתן לשינוי מבנה החברה ואחזקותיה. בהודעה לבורסה חושפת החברה כי היא מנהלת שני תהליכי משא ומתן במקביל, הראשון להכנסת שותף לטופ 10, החברה המחזיקה ומפעילה את הרשת הקמעונית "טאואר רקורדס", והשני למיזוג פעילותה בתחום ההוצאה לאור עם גוף נוסף. לדברי יו"ר הדירקטוריון, צבי חפץ, החברה מנהלת מו"מ עם שני גופים נפרדים, שניהם ישראליים.

טופ 10 היא חברה בת בבעלות מלאה, המחזיקה במלוא הבעלות ברשת החניות הקמעוניות "טאואר רקורדס". הד ארצי מתכוונת להכניס שותף לטופ 10 באמצעות הנפקה פרטית של 50% מבעלות טופ 10. משמעות העסקה היא שהד ארצי לא תקבל מזומנים אלה וסכום הרכישה ייכנס לקופתה של טופ 10. חפץ מציין כי בצורה זו יוכלו לעודד את החברה הקמעונית ולשפר מצבה הפיננסי. חפץ מציין כי המשא ומתן נמצא בשלבים מתקדמים, אך עדיין לא סוכם מחיר העסקה. חפץ מסייג כי אין עדיין ודאות האם העסקה תצא לפועל.

במקביל מנהלת הד הארצי משא ומתן עם גוף נוסף, למיזוג פעילות ההוצאה לאור של הספרים. גם משא ומתן זה נמצא בשלבים מתקדמים, אך אין עדיין ודאות כי ייצא לפועל.

הד ארצי, הגדולה בחברות המוסיקה והמדיה בישראל, הציגה ירידה של 3.8% בהכנסותיה ברבעון הראשון של 2002 ל-52.6 מיליון שקל בהשוואה לרבעון המקביל. הרווח הגולמי של החברה ירד בשיעור של 20% והסתכם ב-15.1 מיליון שקל. הוצאות השיווק נותרו ללא שינוי ברמה של 13.7 מיליון שקל, אך הוצאות ההנהלה ירדו בשיעור של 22% לרמה של 6.6 מיליון שקל. ההפסד הנקי של החברה הסתכם ב-5.7 מיליון שקל - עלייה של 1.9% לעומת הרבעון המקביל.

חפץ מציין כי שוק המוסיקה בישראל סובל משלושה גורמים שליליים עיקריים המקטינים את הביקושים. שוק הזיופים המפותח, המצב הבטחוני שמרחיק אנשים ממרכזי הקניות וכמובן המצב הכלכלי אשר מקטין צריכה פרטית בכלל, וצריכת מוצרי מותרות בפרט. הד ארצי נפגעה מגורמים אלו יותר ממתחרתה העיקרית אנ.אם.סי, מאחר שהד ארצי מתבססת גם על מכירות קמעוניות באמצעות רשת "טאואר רקורדס".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully