וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עובדי הבנק למסחר לביהמ"ש: המנהלים לא משחררים קופ"ג לבעלי משיכת יתר

אמיר הלמר

17.7.2002 / 16:44

לטענת העובדים, המנהלים המיוחדים מסרבים לשחרר את הכספים לעובדים שיש להם יתרת חובה, דבר הנוגד צו בית משפט, שלא סייג ולא התנה את שחרור הכספיםעובדי הבנק למסחר ביקשו היום מבית המשפט המחוזי בתל אביב להורות למנהלים המיוחדים שמונו לבנק לקיים צו בית משפט ולשחרר את הכספים שצברו לזכותם כל העובדים בקופות הגמל, בביטוחי מנהלים ובקרנות השתלמות - ולא רק לאלה שחשבונם מצביע על יתרת זכות.המנהלים המיוחדים מסרבים לשחרר את הכספים לעובדים שיש להם יתרת חובה, ולטענת העובדים דבר זה נוגד צו בית משפט, שלא סייג ולא התנה את שחרור הכספים.

העובדים, באמצעות עוה"ד גלילה הורנשטיין, טוענים כי פעולת המנהלים המיוחדים אינה הוגנת, אינה צודקת ולוקה בחוסר תום לב. כמו כן טוענים העובדים, כי לרשות המנהלים המיוחדים עומדות כל הסמכויות לפעול להשבה ולגבייה של כל כספים. לטענתם, אין שום הצדקה להזדרז ולמנוע מהם להשתמש בכספים שנועדו במיוחד למקרה כזה, כמו שאירע להם, לצורך גבייה של חוב שאין כל ביטחון. אם החוב קיים בכלל ואם הוא קיים - הרי שמן הראוי שהוא יקוזז כנגד תביעות החוב הקיימות לעובדים נגד הבנק.בתוך כך, מבקשים העובדים מבית המשפט, בשל הפרת הצו, לנקוט בהליך של ביזיון בית משפט נגד המנהלים המיוחדים ולהטיל עליהם קנס או מאסר בהתאם לחוק.

בעקבות הבקשה נתנה היום השופטת ורדה אלשייך החלטה לפיה אין דחיפות בדיון בבקשה בזמן הפגרה. עוד תמהה השופטת על הבקשה לפיו פקודת ביזיון ביהמ"ש, כאשר רק יום אחד חלף מהמועד שנקצב. השופטת העבירה הבקשה לתגובת המנהלים המיוחדים של הבנק למסחר, עו"ד אורי ברגמן ורו"ח יהודה ברלב.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully