וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשואה זנקס: ההשקעה בכלל ביטוח עדיפה על השקעה במגדל

אמיר טייג

17.7.2002 / 16:59

בבית ההשקעות מעריכים כי ברבעון השני תירשם ירידה חדה ברווחיות; עם זאת, צפוי שיפור במחצית השנייה של השנה;

נשואה זנקס מתחיל היום לסקר ענף הביטוח בישראל בדו"ח שיצא תחת הכותרת "עננים על הענף צפויים להתפזר קלות במחצית השנייה של השנה". להערכתם, צפויה ירידה חדה ברווחיות החברות בענף הביטוח ברבעון השני בהשוואה לרבעון הראשון של השנה וירידות משמעותיות בהשוואה לרבעון המקביל ב-2001. אך בהנחה ששוק ההון, בעיקר השוק הסולידי יראה התאוששות, מעריכה רונית גודמן מנשואה זנקס כי ייראה שיפור בסקטור הביטוח במחצית השנייה של השנה.

עם זאת, מציינת גודמן כי המגמות אשר השפיעו באופן שלילי על תוצאות חברות הביטוח ברבעון הראשון של השנה צפויות להשפיע גם במחצית השנייה של השנה. מגמות אלו כוללות ירידה בפרמיות ביטוח חיים, ירידה במכירת פוליסות חיים חדשות וגידול בביטולי פוליסות.

גודמן מתחילה בסיקור שתי חברות הביטוח הגדולות בישראל כלל ביטוח מגדל ביטוח ומעריכה כי השקעה בכלל ביטוח עדיפה על ההשקעה במגדל.

לכלל ביטוח מעניקה גודמן המלצת "קנייה" במחיר יעד של 68 שקל - כ-20% מעל מחיר השוק. גודמן מעריכה כי תוצאות כלל צפויות להיות נמוכות ברבעון השני, בעיקר עקב השפעת חולשת שוק ההון וירידות חדות בשוק הסולידי. בהנחה כי שוק ההון, ובמיוחד השוק הסולידי, ירשמו שיפור אשר יתווסף לשיפור בתחום החיתום שנרשם בסקטור הביטוח הכללי, מעריכה גודמן כי כלל ביטוח תראה שיפור בתוצאותיה במחצית השנייה. הכנסות כלל ביטוח מוטות באופן מסורתי, בהשוואה למגדל, לכיוון מוצרי הביטוח הכללי.

בנוגע למגדל ביטוח, כותבת גודמן כי המגמות שליליות בענף ביטוחי החיים, שהשפיעו בצורה שלילית על רווחיות מגדל ברבעון הראשון, צפויות להימשך גם ברבעון השני של השנה. רווחיות מגדל נפלה בכ-53% ברבעון הראשון בשל חולשה בשוק ההון ובעקבות ירידה בפרמיות ביטוחי חיים, ירידה במכירות פוליסות חיים חדשות ועלייה בביטולי פוליסות. מעבר לכך, ירידתו החדה של השוק הסולידי צפויה להרע באופן משמעותי את תוצאות מגדל ברבעון השני, הן בשל ירידה בהכנסות מהשקעות בביטוח כללי והן בשל ירידה בהכנסות מהשקעות בגין עתודות המבטיחות תשואה בביטוח חיים. גודמן מעניקה המלצה "נייטרלית" למניה ללא מחיר יעד.

גודמן מוסיפה כי ענף ביטוחי החיים, המזוהה יותר עם מגדל, נעשה יותר מסוכן לאחרונה, בעיקר עקב האטה בשוק המקומי. לדבריה, המגמה - הכוללת שיעור ביטולי פוליסות גבוה יחסית וירידה בפרמיות שפגעה ברווחיות מגדל ברבעון הראשון - תמשיך להשפיע גם ברבעונים הקרובים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully