וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פשרה זמנית בסכסוך בין YES ל-ICP: חברת הלוויין תשלם 4 מיליון שקל עבור ערוץ 4

רוני קורן-דינר

18.7.2002 / 17:08

לאחר התשלום יפעלו הצדדים למציאת בורר המקובל על שניהם; צו המניעה שביקשה YES נגד הורדת ערוץ 3 יישאר בתוקף 14 יום מתום הליך הבוררות



לביהמ"ש המחוזי בת"א הוגש היום הסכם פשרה בסכסוך המתמשך בין YES לחברת ICP, מפיקת ערוצים 3-ו-4 בכבלים ובלוויין. YES התחייבה לשלם ל-ICP סכום של 4 מיליון שקל עבור ערוץ 4, שירד ממסכיה בינתיים, תוך הסכמה כי לא מדובר בהודאה בחוב, ול-ICP שמורה הזכות להעלות טענות נוספות באשר לגובה הסכום.



בהסכם נכתב עוד כי ייעשה ניסיון למצוא בורר המוסכם על שני הצדדים, ואם לא יימצא בורר כזה ימונה הבורר על ידי נשיא ביהמ"ש המחוזי בירושלים. צו המניעה שהוצא נגד הסרת ערוץ 3 ממסכי YES יישאר בתוקפו 14 יום מתום הליך הבוררות.



ICP מאיימת מזה כמה שבועות להפסיק לשדר את ערוץ 3 למנויי הלוויין בשל חובות YES. לאחר הפקדת הערבות ותשלום החוב בסכום של 8.5 מיליון שקל - סכום ששני הצדדים מסכימים שחברת הלוויין חייבת ל-ICP - יתייתר הצורך בצו המניעה שהוציאה YES במעמד צד אחד נגד איומה של ICP להפסיק את שידורי ערוץ 3 למנוייה.



ICP טוענת כי YES חייבת לה 15 מיליון שקל בגין שידור ערוצים 3 ו-4, וכי החוב מעמיד אותה בסכנת קיום ממשית. YES טוענת מנגד כי כל עוד לא הוסכם ע"י פורום שיפוטי מוסמך שקיים חוב כספי שאינו שנוי במחלוקת בין הצדדים, והמועצה לשידורי כבלים ולוויין לא שינתה את החלטתה לחייב את חברות הכבלים למכור ל-YES את ערוצים 3,4,5 ו-6 - חייבת ICP להמשיך ולמכור לה את ערוץ 3. YES הורידה ממסכיה בתחילת החודש את ערוץ 4, ושילבה במקומו ערוץ סרטים חלופי בחבילת הבסיס למנויים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully