נושי אמפל: "ההגנה מפני נושים מזיקה לנו"

הנושים מוחים על פנייתה של אמפל בבקשה להגנה מפני נושים בארה"ב ומאיימים לתבוע באופן אישי את דירקטוריון החברה, מנהליה ואת בעל השליטה

  • אמפל
  • יוסי מימן
גיא קצוביץ'

במכתב בשם כל נציגויות בעלי האג"ח באמפל , מודיעים היום (ב') מחזיקי האג"ח לחברה כי יתבעו באופן אישי את דירקטוריון אמפל, מנהליה וכן את בעל השליטה יוסי מימן באופן אישי. זאת, בעקבות החלטת החברה לצאת בהליך של "צ'אפטר 11" (פרק 11), אשר מונעת להגיש נגדה תביעות להתחייבויותיה.

אמפל, נזכיר, הגישה בשבוע שעבר בקשה להגנה מפני נושים (Chapter 11). אמפל היא חברה הרשומה בארה"ב, ובהתאם לכך הוגשה הבקשה לבית המשפט בניו-יורק. לאמפל 3 סדרות אג"ח בהיקף של 920 מיליון שקל.

"נקיטת הצעד על ידי הדירקטוריון של החברה נוגד את ההתחייבות התשקיפית של החברה כפי שבוטאה בשטרי הנאמנות שנחתמו בין החברה לבין הנאמנים לסדרות איגרות החוב המיוצגות על ידינו, שלפיהן הסמכות הייחודית החלה על כל עניין או סכסוך הנוגע לשטרי הנאמנות נתונה לבית המשפט בת"א-יפו כסמכות ייחודית ובלעדית", כתבו עו"ד אריה דנציגר ועופר שפירא בשם הנציגויות.

לדבריהם, "הפנייה החד-צדדית לבית המשפט בניו יורק ייצרה ותיצור למחזיקי איגרות החוב נזקים גדולים הנובעים מפערי העלויות של צריכת השירותים השונים הדרושים להם לשם שמירה על זכויותיהם, שכן אין זה סוד שעלות השירותים הללו בארה"ב גדולה לאין שיעור על עלותם במשק הישראלי".

"הפנייה לבית המשפט בניו יורק... היא פעולה של הפרת שטרי הנאמנות. אלה חייבו את החברה ואת הדירקטוריון להימנע מלפנות לבית המשפט האמריקני בסכסוך הנוגע לשטר הנאמנות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully