וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בוש קיבל מידע על מצוקה כספית בחברת נפט 4 חודשים לפני שמכר מניותיו

רויטרס

21.7.2002 / 10:07

ה"וושינגטון פוסט" מדווח שבשנת 1990 שימש נשיא ארה"ב כדירקטור חיצוני בחברת הארקן אנרג'י וקיבל את המידע 4 חודשים בטרם מכר את מניותיו

מסמכי ממשלה מלמדים שנשיא ארה"ב ג'ורג' בוש קיבל בשנת 1990 מידע חשאי על בעיות פיננסיות בפניהן עומדת חברת נפט מטקסס, חודשים ספורים בטרם מכר את מניותיו בחברה, דיווח ה"וושינגטון פוסט".

בשבועות האחרונים נאלץ בוש להשיב לשאלות חדשות שהטיחו בפניו עיתונאים בנוגע לנסיבות בהן מכר את מניותיו בהארקן אנרג'י (סימול HEC) ב-1990. בוש שימש באותה עת כדירקטור חיצוני בחברה.

בוש השיב בקביעות שחקירת רשות ניירות הערך טיהרה אותו מכל אשמה.

על פי הדיווח, מסמכים שפורסמו תחת חוק חופש המידע מלמדים שארבעה חודשים בטרם מכרו את מרבית מניותיהם בהארקן, קיבלו בוש וחברי דירקטוריון נוספים מידע מההנהלה שהחברה "ממשיכה לסבול ממגבלות חמורות על פעילותה בשל אילוציה הכספיים".

המידע נמסר לבוש ועמיתיו במכתב, בו נאמר גם שעסקה כושלת בה היתה מעורבת חברה בת של הארקן "פגעה קשות בגמישותו של תזרים המזומנים של החברה".

המסמכים פורסמו ביום שישי בידי המרכז ליושרה ציבורית (Center for Public Integrity), המכנה עצמו ארגון על מפלגתי החוקר סוגיות ממשל ואתיקה.

הבית הלבן נאלץ להדוף גם שאלות העוסקות בפעולותיו של סגן הנשיא צ'ייני בשעה ששימש כמנכ"ל האליברטון (סימול HAL), חברת שירותי נפט מטקסס. רשות ניירות הערך חוקרת את הליכי הדיווח של החברה בנוגע לחריגה בהוצאות. בוש אמר לעיתונאים שהוא בטוח שה-SEC תזכה את צ'ייני מכל אשמה.
טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully