וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: הירידות מתחזקות - המעו"ף מאבד כ-2%

אילן מוסנאים

21.7.2002 / 15:04

מחזור המסחר בינוני - 185 מיליון שקל; טבע יורדת ב-4.3%; דיסקונט עולה ב-2.1% ומשלימה עליה של יותר מ-20% בשבועיים

הנדנדה בבורסה של תל אביב נמשכת, ובשעה זו מתחזקות הירידות במדדים המובילים לרמה של 1.9%, אחרי שכבר נסחרו בירידה מתונה של כ-0.5% במהלך הצהריים המוקדמים.

הירידות מושפעות מהנפילה שנרשמה במסחר בוול סטריט בסוף השבוע. מדד הדאו ג'ונס צלל ביום שישי בשיעור של 4.6% תוך שהוא חוצה במהלך המסחר את רמת ה-8,000 נקודות כלפי מטה ונעצר ברמה של 8,019 נקודות - הרמה הנמוכה ביותר אליו הגיע בחמש השנים האחרונות. הנאסד"ק ירד בשיעור של 2.8% לרמה של 1,319 נקודות.

מדד המעו"ף רושם בשעה זו ירידות של 1.9% לרמה של 378.3 נקודות ומדד תל אביב 100 יורד ב-1.9% לרמה של 363 נקודות. התל-טק 15 יורד ב-2.3%. מחזור המסחר גבוה יחסית לתקופה האחרונה ומסתכם בכ-185 מיליון שקל.

פעילים בשוק מעריכים כי ההתמתנות בירידות בבורסה והמחזור הגבוה הם תוצאה של פעילות גופים מוסדיים בשוק, ככל הנראה קופות הגמל של הבנקים הגדולים, שהחלו להזרים פקודות רכישה של מניות. בנוסף, מציינים הפעילים כי גם היחלשות הדולר במסגרת המסחר באופציות (לרמה של 4.648 שקלים) והעליות באפיק השקלי משפיעות באופן חיובי על המסחר במניות.

מניית טבע, שסיימה את המסחר בארה"ב עם פער שלילי של 4.3%, רושמת כעת ירידה של 4.3% במחזור של 30 מיליון שקל - הגבוה בבורסה. טבע הושפעה בין היתר מההודעה של יצרנית מוצרי הטיפוח והתרופות ג'ונסון אנד ג'ונסון שמסרה כי מינהל המזון והתרופות האמריקאי ומשרד המשפטים פתחו בחקירה פלילית כנגד מפעל בפורטו ריקו, המייצר את תרופת האפרקס לטיפול באנמיה, ששמה נקשר למחלות קשות באירופה ובקנדה. מניית ג'ונסון אנד ג'ונסון נפלה בארה"ב ב-16%.

יתר המניות הדואליות נסחרות בירידות שערים חדות. מניית נייס , שסיימה את המסחר בנאסד"ק עם פער שלילי של 5.5%, יורדת כעת בכ-4.7%; פורמולה נפרדת מ-2.4% ואודיוקודס נופלת ב-4.7%.

מניית כור , שסיימה את המסחר בתל אביב ביום חמישי בעליות של 9.2% בעקבות השמועות כי בנק הפועלים מכר את אחזקתו בקונצרן, מתממשת הבוקר. המניה יורדת בשיעור של 4.2% - גבוה מהפער השלילי של 3.3%, עמו סיימה את המסחר בנאסד"ק.

מניית בנק לאומי יורדת ב-3.2% אחרי העליות החדות שרשמה בתקופה האחרונה. נראה שהמניה מגיבה לידיעה בעיתון "מעריב", לפיה בנק ישראל אישר את מסקנות ועדת מראני והמדינה תנפיק בחודש אוגוסט בין 5% ל-6% ממניות הבנק.

יתר מניות הבנקים נסחרות במגמה מעורבת. מניית בנק הפועלים יורדת ב-1.9% ומניית בנק המזרחי יורדת ב-2%. מנגד, עולה מניית הבנק הבינלאומי 5 ב-2% ומניית בנק דיסקונט עולה ב-2.1% במחזור של 9.5 מיליון שקל. למרות הירידות היום, ממשיכה דיסקונט במומנטום החיובי של התקופה האחרונה ומשלימה עלייה של כ-22%, מאז שפורסם כי הבנק מנהל מגעים למכירת החברה הבת ניו יורק דיסקונט ב-8 ביולי.

מניית תדאה נופלת בשעה זו בכ-49% במחזור של 450 אלף שקל. היום הוא יום האקס דיווידנד בהיקף של כ-75 מיליון שקל אותו חילקה החברה. נראה שהמשקיעים המוסדיים, שהבטיחו לעצמם את הדיווידנד, שהיה בשיעור של כ-75% משוויה של החברה בבורסה, נפטרים כעת מהמניה ולכן הנפילה בשערה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully