וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכבלים הגישו למשרד התקשורת בקשה לרשיון למתן שירותי טלפוניה

ערן גבאי

21.7.2002 / 13:31

חברת הכבלים הממוזגת תחויב להתחיל באספקת שירותי טלפוניה בתוך שנתיים ולספק השירות לכלל הארץ בתוך שנתיים מרגע שהעניקה השירות באזור הראשון

חברות הכבלים הגישו היום למשרד התקשורת בקשה לרשיון מפעיל פנים ארצי שיאפשר להן להתחרות בבזק בשירותי טלפוניה נייחת.

שר התקשורת, ראובן ריבלין: "הגענו לתחנה נוספת שתוביל לתקשורת פתוחה, תחרותית וזורמת. מדובר בשלב חשוב ומשמעותי בתחום התחרות בתקשורת הנייחת בישראל". ריבלין ציין שמדובר כרגע בבקשה בלבד. במשרד התקשורת מצפים שבתוך כשנה תחל פעילות הכבלים בתחום הטלפוניה.

בינתיים, התוכניות העסקיות של החברות להקמת שירותי טלפוניה נמצאות בבנקים, במסגרת בחינת ועדות האשראי של הבנקים את התוכניות העסקיות הכוללות של שלוש החברות ושל חברת הכבלים הממוזגת, הצפויה לקום עד סוף השנה או בראשית 2003.

ב-22 באפריל אישר הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, את מיזוג שלוש חברות הכבלים, וקבע, בין היתר, כי על החברה הממוזגת, לכשתקום, מוטלת חובת כניסה לתחרות בענף הטלפוניה.

החברה הממוזגת תחויב להתחיל באספקת שירותי טלפוניה נייחים לציבור בישראל בתוך שנתיים, בפרישה גיאוגרפית רחבה. כמו כן, נקבעו מדרגות פרישה ושירות ברורות שעל חברת התשתית לעמוד בהן, כולל חובה לספק שירותי טלפוניה לכלל האזורים בארץ בתוך שנתיים מהרגע בו תחל החברה להעניק שירותי טלפוניה באזור הראשון שתבחר.

גורמים רבים בשוק הביעו ספק באשר לנכונות בעלי המניות בכבלים להיכנס להשקעות בטלפוניה, שעשויות להגיע לכ-400 מיליון שקל. אלה אמורות להצטרף לחוב כולל של החברה הממוזגת בהיקף של כמיליארד דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully