וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המדד המשולב לבחינת מצב המשק ירד ב-0.2% ביוני; בנק ישראל: נמשך המיתון בפעילות העסקית

ליאור כגן

21.7.2002 / 15:47

נתוני הלמ"ס מצביעים על ירידה של 3% בפדיון ענפי המסחר והשירותים מתחילת השנה; עלייה של 1% בייצור התעשייתי בינואר-מאיהנתונים שפירסמו היום בנק ישראל והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מעידים כי המשק עדיין נמצא במיתון. המדד המשולב של בנק ישראל ירד בחודש יוני ב-0.2%, לאחר עלייה של 0.1% בחודש מאי. בבנק ישראל אומרים כי התפתחות המדד משקפת את המשך המיתון בפעילות העסקית.רפי מלניק, מהמרכז הבינתחומי, שהיה ממפתחי המדד המשולב בבנק ישראל, מפרסם גם הוא מדד לבחינת מצב המשק -"מדד מלניק". מדד זה נותר בחודש יוני ללא שינוי. מלניק מסביר כי התפתחות המדד בחודש יוני משקפת המשך התייצבות ברמת הפעילות הכלכלית ברמה נמוכה.מנתוני הלמ"ס, המנוכים עונתיות, עולה כי בחמשת החודשים הראשונים של השנה נרשמה ירידה של 3% בפדיון ענפי המסחר והשירותים, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. נתוני המגמה הכוללים אומדנים ראשוניים לחודש מאי ואומדנים מתוקנים לחודש אפריל מורים גם הם על ירידה בשיעור שנתי של כ-3%.
ענפי המסחר והשירותים כוללים את ענפי המסחר הסיטוני והקמעוני, שירותי אירוח ואוכל, שירותים עסקיים ושירותים אישיים.נתוני הלמ"ס על הייצור התעשייתי, המנוכים עונתיות, בחמשת החודשים הראשונים של השנה מצביעים על עלייה של 1% בקצב שנתי, בהשוואה לחמשת החודשים האחרונים (אוגוסט-דצמבר) של 2001. אולם, בהשוואה לחמשת החודשים הראשונים של 2001 נרשמה ירידה של 6%.נתוני המגמה, הכוללים אומדנים ראשונים לחודש מאי ואומדנים מתוקנים לחודש אפריל 2002, מורים על עלייה של 4.5% בשיעור שנתי בייצור התעשייתי. יצוין כי בשנת 2001 ירד הייצור התעשייתי ב-5.5% בהשוואה ל-2000.

נתוני הלמ"ס מצביעים כי בחודשים אפריל-מאי 2002 נרשמה ירידה של 1.5% בשיעור שנתי במספר השכירים במשק. בשנת 2001 היה מספר השכירים נמוך ב-2.8% בהשוואה לשנת 2000. בשעות העבודה של השכירים נרשמה בחודשים אלה יציבות. בשנת 2001 ירדו שעות עבודה של השכירים ב-4.8% בהשוואה לשנת 2000.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully