"פאלו אלטו - אחת ההנפקות המוצלחות ברבעון"

מספר ההנפקות הראשוניות (IPO) ברחבי העולם נפל ברבעון השלישי ב-42% ביחס לתקופה המקבילה ב-2011 והגיע ל-34 הנפקות בלבד. חברת האבטחה של ניר צוק בלטה לטובה

  • ניר צוק
שירי חביב ולדהורן

על רקע הסביבה הכלכלית המאתגרת, מספר ההנפקות הראשוניות (IPO) ברחבי העולם נפל ברבעון השלישי ב-42% ביחס לתקופה המקבילה ב-2011 והגיע ל-34 הנפקות בלבד. גם הסכומים שגויסו בהנפקות אלו ירדו ב-10%, ל-20.7 מיליארד דולר, לעומת הרבעון המקביל.

תחום הטכנולוגיה רשם רק שתי הנפקות בתקופה, אך אחת מהן בלטה במיוחד. פאלו אלטו, חברת האבטחה שהקים יוצא צ'ק פוינט ניר צוק, היא אחת מההנפקות המוצלחות ביותר ברבעון. כך עולה מנתוני חברת המחקר האמריקנית Renaissance Capital המתמקדת בתחום ה-IPO.

פאלו אלטו הונפקה בסוף יולי בבורסת ניו יורק, וכבר ביום המסחר הראשון זינקה מנייתה ב-26.5%. מאז ההנפקה, המניה עלתה ב-47.6%, וכיום שווי החברה הוא 1.61 מיליארד דולר.

ההנפקה המוצלחת: Five Below

לקראת ההנפקה עלו הטונים בין צוק לבין צ'ק פוינט, חברת ענק בתחום האבטחה (שמנייתה דווקא ירדה בתקופה זו ב-5%). צוק חזר וצפה דעיכה של צ'ק פוינט בתחום, ואילו גיל שויד, מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט, אמר כי "פאלו אלטו מתחרה שלנו, אבל היא עדיין שחקנית נישה". שויד הוסיף כי "במשך 16 השנים שבהן אנחנו חברה ציבורית, ארבעה דורות של מתחרים כבר נעלמו".

לפי המחקר, ההנפקה המוצלחת של הרבעון הייתה הקמעונאית Five Below, שהונפקה בנאסד"ק ומנייתה זינקה מאז ב-122%. שבע מההנפקות המוצלחות מגיעות מארה"ב, מתוכן חמש מבורסת ניו יורק ושתיים מהנאסד"ק. לעומת זאת, חמש ההנפקות הגרועות היו בבורסות של שנזן ושנחאי בסין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully