וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שערו היציג של הדולר נקבע על 4.637 שקלים

אמיר טייג

22.7.2002 / 15:45

פועלים: השפל בדולר מעבר לפינה; בפועלים ממליצים לרכוש דולרים החל ממחיר של 4.62 שקלים; ירידה בנפח המסחר ובסטיות התקן

מגמת התחזקות השקל נמשכת. שערו היציג של הדולר ירד היום ב-0.66% ונקבע על 4.637 שקלים. מדובר בירידה של כ-3 אגורות לעומת השער היציג שנקבע ביום שישי על 4.668 שקלים. במהלך המסחר כבר ירד שער הדולר עד לרמה של 4.627 שקלים. הדולר השלים היום ירידה של כ-7.1% מהשיא של 5 השקלים אליו הגיע במהלך חודש יוני.

להערכת סוחרי חדר העסקות של בנק הפועלים, "אנו מתקרבים במהרה לקראת הזדמנות משמעותית לרכוש דולרים. הירידה המקסימלית בשער השקל מול הדולר כבר נמצאת מעבר לפינה". להערכתם, שינוי המגמה יחול כאשר הדולר יירד לרמה של 4.6 שקלים, אך הם מוסיפים שיש סבירות גבוהה יותר שמשקיעים יתחילו לרכוש דולרים כבר ברמה של 4.62 שקלים.

מחדרי העסקות נמסר כי נפח המסחר ממוצע, וכי המסחר מתנהל ברגיעה. במקביל לירידה בדולר חלה לאחרונה ירידה חדה בנפח המסחר בשוק הספוט לרמה של כ-725 מיליון דולר ביום. לשם השוואה, בחודש יוני עמד נפח המסחר היומי על כ-950 מיליוני דולרים ביום. הרגיעה בשוק המט"ח והייסוף בשער השקל הביאו גם לירידה בסטיות התקן לרמה של כ-8%, לעומת רמה של כ-10%-12% בימי הפיחות של חודש יוני.

להערכת בית ההשקעות גולדמן סאקס, מגמת הייסוף בשער השקל צפויה להימשך, כך שהדולר יירד לרמה של 4.45 שקלים בעוד שנה. דניאל טננגאוזר, כלכלן המקרו של בית ההשקעות, מעריך כי הירידה תתרחש בהדרגה לאורך השנה.

יש לציין כי טננגאוזר היה בין הבודדים מהכלכלנים שהעריכו בימי הפיחות לכיוון 5 השקלים כי המגמה תתהפך והשקל יחזור להתחזק. כאשר הדולר נשק ל-5 שקלים המליץ טננגאוזר למכור דולרים ולקנות שקלים, כאשר הערכתו היתה שהדולר יירד תחילה לרמה של 4.85 שקלים. הערכתו של טננגאוזר היתה יוצאת דופן מבין הגופים הזרים. דויטשה בנק, למשל, נקב בתחזית של 5.5 שקלים לדולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully