וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: בזק טיפסה ב-2.9% ומשכה את המעו"ף לעלייה

אלי דניאל

22.7.2002 / 17:13

דיסקונט איבדה 2.6% על רקע שוד הכספות; נמשכת החולשה בטבע - איבדה 0.7%

הבורסה בתל אביב ממשיכה להפגין עוצמה. לאחר שאתמול הסתיים המסחר בירידות מתונות, למרות החששות ממפולת בעקבות יום שישי השחור בבורסות וול סטריט, חזר הצבע הירוק אל המסכים. מדד המעו"ף סיים את המסחר בעלייה של 0.9% לרמה של 384.69 נקודות, מדד ת"א 100 הוסיף 0.8% לרמה של 367.74 נקודות ומדד תל-טק 15 הצפין ב-0.7% לרמה של 194.76 נקודות. מחזור המסחר הסתכם בכ-282 מיליון שקל.

מניית טבע ריכזה את המחזור הגבוה בשוק - 37.6 מיליון שקל - וירדה בכ-0.7%.

מניית בנק דיסקונט , אשר טיפסה במהלך השבועיים האחרונים בשיעור של כ-24%, שינתה היום כיוון ואיבדה כ-2.6%. נראה כי הסנטימנט השלילי במניה נבע משוד הכספות הגדול שאירע באחד מסניפיה בתל אביב במהלך סוף השבוע, כמו גם ממימושים של משקיעים אשר ביקשו לנצל את רמת המחירים הנוכחית של המניה.

מניות שני הבנקים הגדולים, אשר הביעו זה מכבר עניין ברכישת דיסקונט ניו יורק, סיימו את יומן בעליות שערים. מניית בנק הפועלים הוסיפה 0.6% ומניית בנק לאומי עלתה בכ-2.4% במחזור של כ-19.6 מיליון שקל.

במניות ענף התקשורת נרשמה מגמת מסחר מעורבת. מניית בזק טיפסה ב-2.9% במחזור של 21.3 מיליון שקל; מניית פרטנר סיימה ללא שינוי; ומניית מתב השילה כ-0.5%.

מסחר הפכפך התנהל במניות החברות הנמנות עם קבוצת אי.די.בי. לאחר שפתחו את היום בעליות ועברו לירידות, סיימו מניות חברות אלה ברמות מחירים הגבוהות מרמתן בפתיחה. מניית אי.די.בי אחזקות הוסיפה 0.4% ומניית אי.די.בי פיתוח טיפסה בכ-1%. עלייה חדה יותר רשמו מניות דיסקונט השקעות וכלל תעשיות אשר נעו מעלה בשיעור של 1.8% ו-2.7%, בהתאמה.

מניית ליפמן רשמה עלייה של כ-2.2% במחזור של כ-3.9 מיליון שקל, וזאת בעקבות הודעת החברה לפיה קרן ההשקעות פימי מתכוונת להשקיע 150 מיליון שקל ברכישה של עד 19% ממניות החברה ובהשקעה באיגרות חוב להמרה של ליפמן.

מניות ענף הכימיקלים נצבעו היום בירוק, כאשר מכתשים אגן טיפסה בשיעור של כ-2.7% ומניית כי"ל הצפינה בשיעור של 0.6%.

מניית אלביט מערכות הוסיפה 1.1% לאחר שהחברה דיווחה הבוקר כי החברה הבת בארה"ב נכנסה לפעילות ייצור מלאה של מערכת הראייה המוגברת EVS - Enhanced Vision System עבור מטוסי המנהלים מדגם Gulfstream G-V. באלביט מערכות ציינו כי עד כה קיבלה החברה הזמנות לאספקת מערכות הראייה בהיקף כספי של יותר מ-25 מיליון דולר.

מניית לידר נעה מעלה בשיעור של כ-2.4% במחזור חריג למדי של כ-1.2 מיליון שקל. נראה כי עלייה זו נובעת מהפרסומים לפיהם הקונסורציום הכולל את החברה הבת, פולאר השקעות, צפוי לזכות במכרז הרכבת הקלה בירושלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully