יוסי מימן חשף נכסיו בפני בית המשפט

מימן מבקש קיזוז מס וחושף את נכסיו בבית המשפט. בין הנכסים בהם הוא מחזיק: וילות, דירות בארה"ב, שתי יאכטות וארבע מכוניות. בנוסף מחזיק מימן כ-40 מיליון שקל בבנקים

  • יוסי מימן
אלה לוי-וינריב

איש העסקים יוסי מימן מבקש קיזוז מס בסך 18 מיליון שקל, ובדרך חושף את רשימת נכסיו: במסגרת בקשה שהגיש מימן אתמול (ג') לביהמ"ש המחוזי מרכז לחייב את רשות המסים להתיר לו קיזוז מס בקשר למכירת מניות חברת EMG לחברת אמפל, חושף מימן את כל הנכסים שנמצאים לטענתו בבעלותו ובבעלות אשתו הלית.

על פי תצהיר שצורף לבקשה, בו מצהיר מימן כי מדובר ב"כל" הנכסים שבבעלותו, מוחשיים ולא מוחשיים, עולה כי בין נכסי הנדל"ן מחזיק מימן בבית בשווי של כ-50 מיליון שקל ברחוב הנשיא בהרצליה; בית נוסף בשווי של כ-32.5 מיליון שקל ברחוב חבצלת השרון בהרצליה ודירות במיאמי ובסוהו בניו יורק.

כן, הצהיר מימן כי בבעלותו שתי יאכטות, הראשונה NOA7 בשווי 20 מיליון דולר והשנייה MOONSHADOW בשווי 2.5 מיליון שקל. בנוסף, כלי הרכב שבבעלותו, לטענתו, הנם יגואר משנת 2005, סובארו שנת 2010, לנדקרוזר משנת 2004 ו-ב.מ.וו שנת 97'. מימן מפרט בנוסף את חשבונות הבנק שבבעלותו ובבעלות אשתו, והכספים המוחזקים בהם, ביניהם חשבונות שונים בבנק דיסקונט בהם סך של כ-40 מיליון שקל וכן חשבון בנק איגוד בו סך של כ-4.4 מיליון שקל.

מדובר ביתרות כולל ריבית צבורה. עוד מחזיק מימן בחשבונות שונים בבנק הפועלים ויו-בנק בהם עשרות אלפי שקלים בלבד, ניירות ערך בשווי כ-300 אלף שקל בלבד, וכן חשבונות בבנק איגוד ותיקי ניירות ערך בשווי כ-331 אלף שקל. בבנק לאומי מחזיק מימן חשבון אחד בו כ-120 אלף שקל יתרת זכות וחשבון אחר עם יתרת חובה של כ-150 אלף שקל. בבעלות מימן חשבונות בנק נוספים בבנקים זרים, בהם סיטי סוויס, סיטי גרופ לונדון וסיטי ניו יורק, בו מוחזק סכום של כ-190 אלף דולר.

מימן מפרט גם את אחזקותיו בחברות שבשליטתו, ובין היתר מציין כי בבעלותו 100% מהמניות חברת מרחב, מניות בחברת אמפל-אמריקן, אחזקות ב-EMG באמצעות החברות שבבעלותו ועוד.

במסגרת אותו תצהיר חושף מימן גם את היקף חובותיו וההלוואות שלקח, בהם משכנתאות על הבתים בשווי של כ-70 מיליון שקל וכן הלוואות על היאכטות בשווי של כ-30 מיליון שקל ושעבודים לטובת כלי הרכב בשווי 253 אלף שקל.

במסגרת הבקשה, שהוגשה באמצעות עו"ד זיו שרון, מבקש מימן כי ביהמ"ש יתן צו הצהרתי הקובע כי קבוצת מרחב שבבעלותו והוא זכאים כי יופעל בעניינם חוק קיזוז מסים, באופן בו יתרת הזכות שתעמוד לזכותם אצל רשות המסים בסך של כ-18 מיליון שקל, תקוזז כנגד התשלומים, באמצעות שקים, שנתן מימן לרשות במסגרת הסדר תשלומים שבוצע מול פקיד השומה חיפה.

מימן ביקש בנוסף, כי ביהמ"ש יורה לרשות המסים לבטל את הליכי הגבייה הננקטים נגדו או לכל הפחות להורות על עיכובם.
הבקשה סובבת סביב עסקת מכירת מניות ספקית הגז המצרי EMG שהוחזקו על ידי חברת מרחב, לחברת אמפל-אמריקן ישראל, כאשר מרבית התמורה ניתנה באמצעות הקצאת מניות וחלק מהתמורה ניתן במזומן. ב-2010 הגיע מימן להסדר מס עם רשות המסים, אשר לפי תנאיו נטען הופרדו נפרס תשלום המס בגין העסקה בנפרד לגבי כל אחד מחלקי התמורה.

בהסכם השומות הוסדרה פריסת חוב מס רווחי ההון שהוטל על המכירה ונקבע כי חלק רווח ההון ממכירת מניות EMG שתמורתו שולמה במזומן בסך של כ-22 מיליון שקל (במונחי קרן) ייפרס ל-24 תשלומים שווים.

עוד הוסכם כי תשלום יתרת מס רווחי ההון על החלק שניתן כנגד המניות בסך של כ-97.6 מיליון שקל (במונחי קרן) יידחה במחציתו ל-3 שנים ובמחציתו ל-4 שנים מיום החתימה על ההסכם. לטענת מימן, סכום זה אינו עומד לגבייה אלא החל מדצמבר 2013. ב-2011 התבקשה דחייה נוספת של התשלומים ובעקבות הפנייה ואישורה, העביר מימן צ'קים עתידיים לרשות המסים בגין תשלום המס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully