וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קומברס מפזרת את הערפל: תפטר 1,200 עובדים - מחציתם בישראל

עינב בן יהודה וגתית פנקס

22.7.2002 / 13:31

החיסכון הצפוי: 120 מ' ד'; קומברס פיטרה 40% מעובדיה מאז אפריל 2001, כולל הסבב הנוכחי

חברת קומברס מפזרת סוף סוף את הערפל: קומברס, חברה בת של קומברס טכנולוג'י, האחראית למרבית הכנסותיה, הודיעה היום כי תפטר 1,200 עובדים בעולם עד סוף השנה, מחציתם בישראל. בכך, יירד מספר העובדים בחברה מ-4,500 בעולם ל-3,300 עובדים. בישראל יישארו כ-1,900 עובדים. העובדים קיבלו היום את ההודעה, אולם לא ידעו בהכרח האם הם נכללים ב"רשימה השחורה".

"הקיצוץ הוא צעד כואב אבל הכרחי", אומר היום זאבי ברגמן, מנכ"ל קומברס, "והוא חלק מתוכנית שהתחלנו ברבעון, שלה שלושה חלקים: ייצוב והגדלת ההכנסות, שיפור הרווחיות ועדכון המיצוב האסטרטגי שלנו בהתאם לתוכניות בשוק".

לדברי ברגמן, הקיצוץ יתבצע עד סוף השנה, כאשר חלק הארי שלו יתרחש במחצית השנייה של חודש אוגוסט. בשלב זה קומברס אינה מתכוונת לבצע קיצוצים בשכרם של העובדים שייוותרו בחברה. מאז אפריל 2001 פיטרה קומברס (שהעסיקה בשיא 6,000 איש) 1,300 עובדים בשני סבבים, וכולל הפיטורים הנוכחיים מדובר על פיטורי 40% מכוח האדם.

עלות עובד של קומברס היא כ-100 אלף דולר בשנה, ולכן בצורה גסה ניתן להעריך כי הקיצוץ יחסוך לקומברס 120 מיליון דולר בשנה. ברבעון השלישי של השנה תרשום קומברס הוצאה חד פעמית שתנבע מהפיטורים, אולם היא לא סיפקה בשלב זה הערכה מספרית לגבי היקפה.

קיצוץ לאורך ולרוחב

ברגמן אמר כי הקיצוץ יהיה "לאורך ולרוחב החברה", וכי יהיו מחלקות שייפגעו יותר ואחרות שייפגעו פחות ואף ייקלטו אליהן עובדים - אם כי במשורה. "לא נפגע במנועי הצמיחה העיקריים שלנו, ואנחנו מתכוונים להתמקד בשלוש יוזמות עיקריות: הראשונה, היא פיתוח הדור הבא של מערכות ושירותים - מערכת ה-Insight שלנו, שמאפשרת שילוב של מענה קולי עם דור חדש של שירותי מולטימדיה. היוזמה השנייה היא מיצוי הפוטנציאל הקיים בתחום של MMS (מסרי מולטימדיה קצרים) והתאים הקוליים. כאן, אנחנו מתכוונים להסתער על התחרות שעוד נותרה שם ונחלשה, ולהגדיל הכנסות מחבילות האפליקציות החדשות שלנו - כמו אימפקט - הפונה לבסיס הלקוחות הקיים שלנו. היוזמה השלישית היא מינוף המוצרים הקיימים שלנו שאינם מענה קולי, לצורך הגדלת ההכנסות".

ביוזמה השלישית מכליל ברגמן את האינטרנט הנייד, SMS, ופעולות אחרות שלדבריו מייצרות היום הכנסות עבור החברה. "ישנן מספר השקעות שנצמצם אולם אנחנו מאמינים שבסופו של דבר, בהינתן החוזק הפיננסי שלנו, מצבת הלקוחות וכוח האדם של החברה, קומברס תצא מחוזקת מהמשבר הנוכחי מבחינת נתחי השוק שלה כחברה, ולא בהכרח בסגמנט זה או אחר".

ברגמן, הרי עוד טרם פרסום תוצאות הרבעון הראשון של השנה ברור היה שעליכם להתאים את רמת ההוצאות לרמת ההכנסות הנמוכה משמעותית מהתחזיות. מדוע לקח כל כך הרבה זמן עד שהודעתם היום על הפיטורים?

"תוכנית כואבת מהסוג הזה מצריכה תכנון מפורט, במיוחד אצלנו - חברה שהיא גלובלית ויש לה 60 מרכזים בעולם. זה אולי לוח זמנים שנראה ארוך במונחים ישראליים, אבל לא במונחים עולמיים, ואנחנו רואים חברות גדולות שמתכננות תהליכי פיטורים שנפרסים על פני שנים. מבחינה לוגיסטית, התוכנית שלנו אומנם התגבשה במהלך החודשים האחרונים ובעיקר בתחילת מאי - סוף הרבעון הראשון של השנה - אבל היא אושרה סופית רק בסוף השבוע האחרון על ידי דירקטוריון החברה".

בורסת ההימורים בנוגע למספר העובדים שתפטרו היתה סוערת. מדוע לא העדפתם גם בשלבים בהם המספרים דלפו החוצה להוציא הודעה מסודרת - גם לתקשורת ובעיקר לעובדים?

"אם הדברים היו קורים כפי שרצינו, היום העובדים מתבשרים על הפיטורים לראשונה, ועל כך שהם ייקרו בשבועות הקרובים. בפועל, לא כך היה המצב. 200-300 איש התעסקו בתוכנית הפיטורים ובדקו את כל האלטרנטיוות, כולל ניוד של עובדים ממחלקה למחלקה במקום קליטתם של חדשים, אבל המספרים הסופיים נקבעו רק עכשיו. היה חשוב לנו לתכנן בצורה טובה ולא לעשות 'זבנג וגמרנו'".

המשבר בתעשיית הטלקום פגע בקומברס בצורה קשה, אולם הביקורת שמושמעת נגד הנהלת החברה היא שלא הצליחה למצוא מנועי צמיחה חדשים טרם תחילת הדעיכה של התאים הקוליים שלה - שם היא המובילה הבלתי מעורערת. כלומר, משברים מבית ולא רק אלה שמחוץ.

תחזית עגומה להמשך

בסיום הרבעון הראשון של השנה סיפקה החברה תחזית מעודכנת לרבעון השני של השנה, שמספקת תמונה עגומה יחסית לציפיות: החברה מעריכה כי תציג הכנסות של 190 מיליון דולר ברבעון השני (עם סטייה של 5% לכל כיוון), כלומר בין 180.5 מיליון דולר ל-199.5 מיליון דולר. אם אמנם אלה יהיו המספרים, הרי שמדובר בירידה של 5.5%-14.5% בהשוואה לרבעון הראשון של השנה, בו דיווחה החברה על הכנסות של 211.2 מיליון דולר.

הדבר בא לידי ביטוי גם בצבר ההזמנות של החברה, שירד ל-194.7 מיליון דולר מ-220.7 מיליון דולר ברבעון הקודם. את הרבעון הראשון החברה סיימה עם מזומן, שווי מזומן, פקדונות בבנקים והשקעות לטווח קצר בגובה של 1.88 מיליארד דולר - לעומת 1.89 מיליארד דולר בסוף הרבעון הרביעי של השנה.

"גם בטווח הארוך נהיה מחויבים להתאים את רמת ההוצאות שלנו לרמת ההכנסות", אומר ברגמן, "אולם לא בהכרח בכל פעם שתהיה ירידה בהכנסות נבצע התאמות בכוח האדם. בסה"כ, המטרה שלנו היא להרוויח".

בכל הנוגע לשורה התחתונה, קומברס עדיין מפסידה. החברה העריכה בשיחת הוועידה כי תדווח על הפסד של 20 מיליון דולר ברמת הכנסות של 190 מיליון דולר, כך שאם היא תגיע לרף התחתון של התחזיות, נראה כי ההפסד יכול להיות אף חמור יותר. הפסד זה מיתרגם ל-11 סנט למניה. לשם השוואה, החברה דיווחה ברבעון הראשון על הפסד של 8.2 מיליון דולר או 4 סנט למניה (פרופורמה) או הפסד של 23.6 מיליון דולר או 13 סנט למניה בהכללת מחיקה של 15.4 מיליון דולר בעקבות ירידת ערך של השקעות.

ההוצאה החד פעמית שהחברה תרשום ברבעון השלישי של השנה ודאי לא תתרום לשיפור התמונה. בשיחת הוועידה שתקיים החברה בתחילת ספטמבר, בעת פרסום תוצאות הרבעון השני של השנה (שמסתיים עבורה בסוף יולי), היא תספק מספרים להמשך, שייתכן שיהוו שינוי לתחזית הנוכחית - לפחות בכל הנוגע לשורה התחתונה, כך שנקודת האיזון תוכל להיות מושגת ברמה שהיא נמוכה מהכנסות של 220 מיליון דולר לרבעון. יצוין, כי בעבר העריך יונתן האלף מ-UBS ורבורג כי לאור הקיצוצים שהחברה תבצע, היא תוכל להגיע לנקודת איזון גם ברמת הכנסות של 200 מיליון דולר.

כמו בשני הסבבים הקודמים, כך גם בנוכחי - קומברס מתכוונת להפעיל מרכזים מיוחדים שיסייעו למפוטרים בתמיכה, ייעוץ והכוונה. ברגמן אומר כי כמו בפעמים הקודמות, החברה "תקפיד על פיצויים הוגנים ונדיבים", אולם לא מספק תוכן מספרי לכותרת זו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully