וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לידר: דיסקונט יפסיד ברבעון השני 87 מיליון שקל

אילן מוסנאים

22.7.2002 / 13:54

בנק הפועלים נפגע בצורה הקשה ביותר ממצב שוק ההון - הכנסותיו ברבעון יירדו ב-12% והרווחים יצנחו ב-44% ל-180 מ' ש'; רווחי לאומי ייפלו ב-58% ל-160 מ' ש'; הבינלאומי יפסיד 10 מיליון שקל

עדיין מוקדם לדבר על רווח בדיסקונט - הבנק יסיים את הרבעון השני בהפסד של 87 מיליון שקל. כך מעריך האנליסט יובל בן זאב מלידר ושות'. להערכתו, גם הבנק הבינלאומי לא יסיים את הרבעון ברווח ויציג בו הפסד של 10 מיליון שקל (אחרי שהפסיד כ-70 מיליון שקל ברבעון הקודם).

בלידר מעריכים כי ברבעון השני יעמדו תוצאות הבנקים הגדולים במרכז תנועת מלקחיים שלילית, כאשר מחד תירשם פגיעה בשורת ההכנסות (עקב הפסדי נוסטרו והשפעת מדד בגין/ידוע), ומצד שני יימשכו ההפרשות הגבוהות לחובות מסופקים. בלידר מעריכים כי גם ברבעון השני יהיו תוצאות הבנקים חלשות, ועדיין מוקדם לדבר על התאוששות.

בן זאב סבור כי תיק האשראי הבעייתי של דיסקונט ימשיך להוות בעיה עוד זמן רב. הוא ממליץ למקד את תשומת הלב למרווח הריבית בבנק, בהנחה שהבנק יתמקד בשיפור פרמטר זה במטרה להתמודד עם היעדר היכולת לצמוח תחת מגבלות הלימות ההון.

בנק הפועלים היה הבנק שנפגע בצורה הקשה ביותר ממצב שוק ההון. השאלה הגדולה היא בנוגע לסיווג תיק אגרות החוב של הבנק, ובעיקר בגין איזה חלק ממנו יוכרו הפסדי ההון. כבר ברבעון הראשון היינו עדים להכנסות מימון נמוכות יחסית בבנק, ובלידר מעריכים שהתמונה ברבעון השני תהיה דומה.

מנגד בן זאב מעריך כי בדומה למצב ברבעון הראשון, ימשיכו הפסדי כור להצטמצם, והפגיעה בתוצאות הפועלים תהיה מינורית אם בכלל. הבנק צפוי לסיים את הרבעון ברווח של 180 מיליון שקל, במחזור הכנסות של 1.32 מיליארד שקל. תוצאות אלו מצביעות על שחיקה של כ-12% בהכנסות ועל נפילה של 44% ברווח הנקי.

בנק לאומי צפוי לעקוף את בנק הפועלים בשורת ההכנסות שצפויה להסתכם בכ-1.33 מיליארד שקל (גידול של כ-1%). עם זאת, הרווח הנקי של הבנק יהיה נמוך יותר ויסתכם בכ-160 מיליון שקל - נמוך בכ-58% לעומת הרבעון המקביל. בנוסף להשפעה של מדד בגין/ידוע וההפרשות הגבוהות יסבול בנק לאומי גם מהפסדי קופות הפיצויים (שברבעון הראשון הניבו לבנק הפסד של כ-150 מיליון שקל בגין הוצאות שכר חריגות).

בנק המזרחי יושפע לטובה (באופן יחסי), מתוצאות החברה הבת טפחות , שמצליחה לשמור על תוצאות טובות, למרות המיתון המתמשך במשך שנים בענף המשכנתאות. הבנק יציג ברבעון הכנסות של 330 מיליון שקל - נמוך בכ-10% מאשר ברבעון המקביל. הרווח יירד בכ-29% לעומת הרבעון המקביל (בו נרשמו רווחי הון חד פעמיים), ויסתכם בכ-63 מיליון שקל.

הבנק הבינלאומי צפוי כאמור לרשום רבעון שני של הפסדים, על רקע הפרשות גדולות במיוחד לחובות מסופקים ותוצאות כספיות חלשות. הכנסות הבנק צפויות להישחק בשיעור של כ-12% לרמה של 310 מיליון שקל. הבנק צפוי, להערכת בן זאב, להפסיד ברבעון 10 מיליון שקל לעומת רווח של 67 מיליון שקל ברבעון השני של 2001.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully