וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קבוצת פלד-גבעוני מתפרקת

גולן פרידנפלד

22.7.2002 / 15:41

דיסקונט וקונטיננטל דורשים מחייל להחזיר מיידית חובות של 68 מיליון שקל

לאחר שבנק הפועלים היה הראשון מבין הבנקים שהחליט לממש בטחונות שניתנו לו על ידי קבוצת פלד-גבעוני, מודיעים היום שני בנקים נוספים על צעדים דומים. חברת חייל אחזקות מדווחת היום לבורסה כי בנק דיסקונט, לו היא חייבת כ-10.5 מיליון שקל, פנה לחברת מלון נוף הכרמל, חברה בבעלות מלאה של חייל, כדי שזו תפרע את החוב.

הבנק הודיע כי במידה שלא ייפרעו החובות האמורים תוך 10 ימים מיום חמישי האחרון או שהחברה לא תגיע להסדר קצר מועד עם הבנק לסילוק החובות, הוא ינקוט בכל ההליכים החוקיים העומדים לרשותו, לרבות מימוש שיעבודים שניתנו לו על ידי חייל אחזקות ושטחי מקרקעין של כ-6 דונמים בטירת הכרמל.

3 ימים לאחר שניחתה על חייל המכה מכיוונו של בנק דיסקונט, היא קיבלה הודעה חריפה אף יותר מבנק קונטיננטל, לתשלום מיידי של 57 מיליון שקל שלוותה החברה לצורך רכישת מניות פויכטונגר השקעות . במידה שחייל לא תפרע את התשלום עד 25 ביולי, ינקוט קונטיננטל באופן מיידי בהליכים לגביית החוב, לרבות שיעבודים שניתנו לו בעת לקיחת ההלוואה.

השיעבודים שניתנו לבנק קונטיננטל הינם 36% ממניות פויכטונגר השקעות, שהושעו מהמסחר בבורסה בשל אי פרסום הדו"חות הכספיים של החברה, ונראה כי הבנק לא יוכל לממש חוב זה באופן מיידי על ידי מכירתו לגוף שלישי. שיעבוד נוסף שניתן לקונטיננטל היה הזכויות על אופציית המכר שניתנה לחייל על ידי משב, לפיה יכולה חייל לחייב את משב לרכוש ממנה את מניות פויכטונגר השקעות בתמורה ל-50 מיליון שקל.

בחייל אמרו היום כי בהיעדר מקורות נזילים החלה החברה במאמצים לממש מספר נכסי מקרקעין על מנת לפרוע את החובות. להערכת הנהלת החברה, מימוש הנכסים יוכל לכסות רק חלק קטן מהחובות לדיסקונט ולקונטיננטל. עוד נמסר מחייל כי דירקטוריון החברה בראשותו של דן הלפרין עומד להתכנס בדחיפות בכדי לדון בהתפתחויות האמורות ובמצב החברה בכלל.

דיסקונט וקונטיננטל מצטרפים למעשה גם לבנק לאומי, שחילט ערבות בהיקף של 117 מיליון שקל שנתנה חברת פויכטונגר השקעות ליסקל, לאחר שהאחרונה לא עמדה בתשלומי הריבית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully