וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בכיר בענף: "מדיניות משרד התקשורת מונעת הקמת מיזמים פרטיים בשוק"

ערן גבאי

22.7.2002 / 15:59

"רק חיוב חברות במתן שירותי טלפוניה בכ-12-15 אזורים יבטיח יותר תעסוקה ויותר צמיחה בשוק", אומר הבכיר

"מתן אפשרות לחברות תקשורת חדשות לפעול בשוק הטלפוניה הפנים ארצית בכ-12-15 אזורים קבועים מראש, שרק חלקם רווחיים - זו הדרך הנכונה והיחידה להשגת יותר תעסוקה ויותר צמיחה בשוק התקשורת הישראלי", כך אומר גורם בכיר ביותר בשוק התקשורת.

אותו גורם שולל את האפשרות להקמת קרן תגמול לבזק על ידי החברות החדשות שייכנסו לפעול בשוק כפיצוי על כך שבזק חייבת בשירות אוניברסלי בכל אזורי הארץ, בשעה שהשחקנים החדשים לא חייבים באוניברסליות. "רק בצרפת, במדינה שרוצה להלאים את פראנס טלקום, קיימת קרן כזו", הוא אומר.

פרטנר מתנגדת לקרן מסוג זה, בעוד סלקום הודיעה לוועדת קרול, המגבשת מדיניות לפתיחת השוק לתחרות, שקרן לשירות אוניברסלי מקובלת עליה כתנאי לביטול אזורי הביקוש שהוגדרו בעבר על ידי משרד התקשורת.

אותו גורם מציין כי "משרד התקשורת במדיניותו מונע התפתחות ספקי שירותי ערך מוסף וזו הסיבה שמיזמים פרטיים לא קמו בשוק. הגופים הקטנים בשוק הם שמוסיפים יצירתיות לפעילות בשוק וחייבים לאפשר להם תנאים לפעילות".

עוד מציין הגורם שעל סמך מודלים כלכליים שברשותו ניתן ליצור בשוק התקשורת הישראלי אווירה מחודשת של צמיחה וגידול בתעסוקה, שהם המדד האמיתי לבחינת מדיניות משרד התקשורת, אך הדבר מותנה בשינוי המדיניות הקיימת. בשנת 2001 בשעה שכלל המשק דעך בכ-2%, צמח שוק התקשורת הישראלי בכ-10%.

ביולי 2001, עם חקיקת התיקון לחוק הבזק בכנסת, אמר שר התקשורת, ראובן ריבלין, "החוק עתיד להביא אלפי מקומות עבודה חדשים בתעשיית התקשורת הישראלית ובענפי השירותים והתעשייה הקשורים בה".

במשרד התקשורת מודעים היום לכך שחברות התקשורת, הפולטות מאות עובדים למעגל האבטלה, ימשיכו ל"התייעל" ולפטר עובדים נוספים, כשעל הפרק מיזוג חברות הכבלים שיצריך את החברות להמשיך בפיטורים.

למרות שמשרד התקשורת הלך, בשנה האחרונה, לקראת חברות התקשורת הפועלות בשוק בהטבות לא מעטות - הקטנת מחירי מכרזים, הארכת רשיונות, הקטנת ערבויות וכו', במשרד לא חושבים שמתפקידם להתערב במדיניות החברות בפיטורי עובדים. הגורם הבכיר מסכים עם טיעון זה ומציין שהמשרד לא צריך להכתיב או להשפיע על חברות התקשורת כיצד לבצע התייעלות בשורותיהן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully