וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גברי לוי: עקב הפרת הסכם מצד JCS נמכור לצד שלישי את זכויות השידור של ליגת העל

רוני קורן-דינר

22.7.2002 / 7:24

דברי יו"ר ההתאחדות לכדורגל טורפים את הקלפים במו"מ מורט עצבים שמנהלים ערוץ 10, ערוץ 2 וערוץ 1 על הזכויות מול JCS ספורט; עונת המשחקים תחל ב-24 באוגוסטגורם נוסף נכנס לתחרות בין הערוצים המתחרים על רכישת זכויות השידור של ליגת העל בכדורגל. אתמול בערב הודיע יו"ר התאחדות הכדורגל, גברי לוי, במכתב לחברת JCS ספורט (המפיקה את ערוץ הספורט ואת ערוץ 5+), כי כיוון שהחברה לא שילמה את דמי הזיכיון המלאים עבור הזכויות, בסך 21 מיליון דולר, ההתאחדות דורשת למכור אותן בעצמה ועשויה למכור אותן לצד שלישי.

חברת JCS חתמה לפני שלוש שנים על הסכם עם ההתאחדות למשך שש שנים, לפיו תחזיק בידיה את הזיכיון למכירת הזכויות לפי סכום של 21 מיליון דולר לעונת משחקים. עתה, בשל ניסיונותיהן של חברות הכבלים לקצץ בעלויות התוכן ולפתוח חוזים, ביקשה JCS להפחית את דמי הזיכיון, אך בטרם קיבלה תשובה חיובית כבר החלה במו"מ למכירת זכויות השידור מול ערוץ 10, ערוץ 2 וערוץ 1. ערוץ 10 מציע למעלה מ-10 מיליון דולר, ערוץ 2 מציע 8 מיליון דולר והפקת מגזין שבועי לסיכום המשחקים, וערוץ 1 מציע 6 מיליון דולר ומציע אף הוא הפקת מגזין.אמש, בתום שני סבבי פגישות שהתקיימו עם ראשי ערוץ 10 וערוץ 2 התקבל המכתב מלוי.
"עמדת ההתאחדות היתה ונשארה ברורה וחד משמעית ולפיה תשלום מלוא סכום דמי הזיכיון הינו תנאי הכרחי להמשך ההתקשרות בין הצדדים - ואי תשלום יהווה הפרה יסודית של ההסכם על ידכם", כתב לוי, כפי שעולה מנוסח המכתב המלא המתפרסם באתר הספורט ONE. לדבריו, היתה אמורה JCS להודיע על כוונותיה עד יום שישי האחרון בצהריים."ההתאחדות, בניסיון להקטין את נזקיה ואת נזקי הקבוצות, תעשה מעתה כל ניסיון על מנת למכור את זכויות השידור לצדדים שלישיים, ולקבל תמורתן את הסכום הכספי הגבוה ביותר שניתן לקבל".מכתבו של לוי משנה את התמונה מהקצה אל הקצה במו"מ שמנהלים הערוצים על רכישת הזכויות, וכעת ייתכן שייאלצו לפתוח את הדיון בנושא מחדש. עונת המשחקים תחל ב-24 באוגוסט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully