וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסוחרים חוששים מהסלמה בטחונית: הדולר היציג - 4.66 שקלים

אמיר טייג

23.7.2002 / 17:30

אישור הרפורמה במס ביום רביעי בכנסת עשוי להגביר את הביקוש לדולר; דריכות בחדרי העסקות לקראת פתיחת המסחר בארה"ב


המגמה בשוק המט"ח של התחזקות השקל מתהפכת היום כאשר הדולר היציג התחזק לרמה של כ-4.665 שקלים - כ-2.8 אגורות או 0.6% מעל השער היציג של הדולר שנקבע אתמול על 4.637 שקלים. התחזקות הדולר באה על רקע חששות מהסלמה במצב הביטחוני בארץ.

אתמול בלילה ביצע צה"ל התנקשות בסלאח שחאדה, בכיר מבין מבוקשי החמאס. מקורות בעזה מסרו על הרוגים ופצועים נוספים בתקיפה והבטיחו נקמה. הפעילים בשוק המט"ח חוששים מהסלמה במצב הביטחוני, ולכן החליטו הבוקר להצטייד בדולרים.

בחדרי העסקות מעריכים כי פוטנציאל הייסוף בשער השקל מוגבל, ולעומת זאת קיים סיכוי רב יותר להתחזקות הדולר. "הדרדרות במצב הביטחוני עשויה להחזיר את הדולר ל-4.70 שקלים", אומר אחד הסוחרים, שמעריך כי ב-4.6 שקלים יש תמיכה חזקה לדולר.

בחדר העסקות של אקסלנס מציינים את התחזקות הדולר היום בשוקי אירופה כגורם נוסף אשר משפיע לשלילה על המסחר מול השקל. להערכתם, עיקר הפעילות היום מרוכזת בחדרי העסקות של הבנקים אשר מהווים היום את המבצעים העיקריים וגם גופים עסקיים מצטרפים למסחר שבאופן כללי מאופיין במחזור נמוך. באקסלנס ממתינים בדריכות לפתיחת המסחר בארה"ב ומציינים כי האופציות על המדדים אינן משקפות לאחרונה את המגמה האמיתית שמסתמנת עם פתיחת המסחר. האופציות משקפות כעת פתיחה חיובית.

אתמול עברה הרפורמה במס בוועדת הכספים של הכנסת, והיא צפויה לעלות ביום רביעי לקריאה שנייה ושלישית. אישור הרפורמה עשוי להגביר את הביקוש למט"ח, שכן במסגרתה יורד שיעור המס על האפיק הדולרי ובכך גוברת אטרקטיוויות ההשקעה בו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully