וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רפי פלד שוחרר בערבות; נחשד במעורבות בהונאה פיננסית

ורד כהן-ברזילי

23.7.2002 / 14:22

מפכ"ל המשטרה לשעבר נחקר ברשות לניירות ערך, בחשד כי החברות שהוא עומד בראשן לא הגישו דו"חות כספיים כדי להטעות את המשקיעים; נדרש להפקיד ערבות אישית בסך מיליון שקלים

מפכ"ל המשטרה לשעבר, רפי פלד, שוחרר בשעות הצהריים בערבות בתנאים מגבילים על ידי בית המשפט השלום בתל אביב. פלד נחקר מאז שעות הלילה בחשד לעבירות על חוק ניירות ערך - אי דיווח כדי להטעות משקיע סביר.

פלד לא נכח בדיון היום באישור בית המשפט. בתום הדיון הוא נדרש להפקיד ערבויות בסכום של מיליון ו-600 אלף שקלים, מתוכם מיליון בערבות אישית, 200 אלף בערבות בנקאית ו-400 בערבות צד ג'. כמו כן נאסר עליו לצאת מהארץ והוא נדרש להפקיד את דרכונו בתחנת המשטרה. בנוסף הוא מחוייב להתייצב לחקירה בכל עת שיזומן.

פלד נחקר בחשד כי החברות שהוא משמש כראש הדירקטוריון שלהן, "משב" ו"אפקון", לא הגישו דו"חות כספיים במשך מספר חודשים, כפי שדרשו רואי החשבון שלהם, וזאת על מנת להטעות את המשקיעים ולסתיר מהם את מצבן הפיננסי הקשה. "על פי החשד, החברות לא הגישו את הד"וחות הכספיים על מנת שלא להביא לידיעת הציבור את מצבן האמיתי...משמעותו היתה עלולה להיות למעשה כי קיים ספק באשר ליכולתן של החברות להמשיך ולהתקיים כ'עסק חי", נכתב בבקשת שחרור בערובה שהוגשה היום לבית המשפט.

הרשות חוקרת בנוסף חשד להעברות כספים שבוצעו לכאורה מחברות ציבוריות לחברות פרטיות השייכות לראשי הקבוצה.

חשש משיבוש הליכי חקירה

בנוסף לפלד נחקרו במשרדי הרשות, היועץ הפיננסי של הקבוצה, טל יגרמן, ושניים מבעלי השליטה בחברות השייכות לקבוצה - אריה גבעוני ששוחרר בערבות ודוד הבי. נציגי הרשות לניירות ערך ביקשו הבוקר מבית המשפט להאריך את מעצרו של יגרמן בשמונה ימים. הם טענו כי יגרמן עשוי לשבש את מהלכי החקירה אם ישוחרר לביתו. הדיון בעניינו טרם הסתיים.

על פי החשד יגרמן שימש כיועץ הפיננסי והכללי של קבוצת החברות "אפקון אלקטרו-מכניקה", "פיכטונגר תעשיות והשקעות", "משב תעשיות קרור", "חייל אחזקות" וחברת "קרן פלד". מממצאי החקירה עולה כי יגרמן לא הגיש את הדו"חות הכספיים של החברות. כמו כן הוא חשוד כי לחברת "קדי" שבבעלותו הועברו 30 מיליון שקלים מחברות הקבוצה, "לכאורה ללא הסבר מניח את הדעת". ברשות לניירות ערך ציינו היום כי יגרמן הוצג אמנם כיועץ הפיננסי של החברות אולם למעשה הוא שלט בהן. גם הוא חשוד בעבירות של אי דיווח כדי להטעות משקיע סביר.

חוקרי הרשות לניירות ערך פשטו אתמול על משרדי החברות של קבוצת פלד-גבעוני ולקחו עימם מסמכים והעתקים של הדיסקים הקשיחים במחשבי החברות במטרה לאסוף מידע רב ככל שניתן על הפעולות הפיננסיות שנעשו בחברות הללו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully