לפני הבחירות: שכר הבכירים יעלה ב-1,000 שקל

בתחילת השנה הבאה יעלה שכרם של ראש הממשלה, השרים, נשיא המדינה, חברי הכנסת ובכירים נוספים במערכת הציבורית. שכר הבכירים צמוד למדד או לשכר הממוצע ומתעדכן אוטומטית

טל שלו

לאנשי המערכת הפוליטית צפוייה אמנם עבודה קשה בחודשיים הקרובים עד הבחירות, אך בדרך הם יקבלו תגמול נאה: ב-1 בינואר צפוי שכרם של ראש הממשלה, הנשיא, השרים, חברי הכנסת ובכירים נוספים במערכת הממשלתית והציבורית לעלות בשיעור של כ-13%, בהתאם לשיעור האינפלציה החזוי בשנה החולפת. בעקבות כך יקבלו בעוד חודשיים כל בכירי המערכת הציבורית תוספת שכר של כ-1,000 שקלים בממוצע.

שכרם של ראש הממשלה, השרים, מבקר המדינה, נגיד בנק ישראל והמנכ"לים במשרדי הממשלה צמוד למדד המחירים לצרכן והוא מתעדכן אחת לשנה במשכורת ינואר. שיעור העדכון המדויק ייקבע רק לאחר שיפורסם מדד המחירים לחודש דצמבר. בשל ההתייקרויות האחרונות במשק, מדד המחירים לצרכן - שעומד כיום על 2.1% צפוי להגיע בסוף השנה ללמעלה מ-2.5%. במקביל, שכר הנשיא, חברי הכנסת והשופטים - שצמוד לשכר הממוצע במשק, יתעדכן ב-1 בינואר לפי עליית השכר הממוצע במשק בשנה החולפת, שלפי ההערכה יהיה בשיעור של כ-3%.

עוד בוואלה! NEWS

מעבר למה שדמיינתם: הנה כל הדברים שרכב הפנאי שלכם יכול לעשות ולא ידעתם

בשיתוף HONDA
לכתבה המלאה

התוספת המשוערת צפויה להיות כ-1,000 שקלים בחודש - כך יעלה שכרו של ראש הממשלה מ-46,003 בחודש ל-47,280 בחודש. שכרו של הנשיא, שמעון פרס, כ-52 אלף שקל, יתעדכן ב-1,457 שקל, לרמה של 53,457 שקל ושכר השרים, הנגיד ומבקר המדינה - העומד כיום על 41,324 שקל ברוטו בחודש, יגדל ב-1,137 שקל לרמה של 42,461 שקל בחודש. שכר חבר כנסת כיום הוא 37,281 שקל והוא יתעדכן ב-1,015 שקלים ל-38,296 שקל.

לקריאה נוספת:

כך נראה תלוש השכר שפרסם נתניהו

לפניות לכתבת: tal_sh@walla.net.il

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully