בתגובה לניצחון אובמה: הדולר נחלש ב-0.3%

המטבע האמריקני נסחר ברמה של 3.882 שקלים. "שוקי ההון והמט"ח כבר לקחו בחשבון שאובמה מנצח", מסביר מנכ"ל קבוצת פריקו

הלל קורן
07/11/2012

הדולר נחלש היום (ד') בתגובה לבחירתו של ברק אובמה לכהונה שנייה כנשיא ארה"ב. המטבע האמריקני רושם ירידה של 0.3% ל-3.882 שקלים, בעוד האירו עולה ב-0.25% 4.997 שקלים.

כאמור, לאחר ערב מורט עצבים בארה"ב נודע הבוקר שהבוחרים האמריקנים שלחו את אובמה לכהונה שנייה בבית הלבן לאחר מרוץ בחירות צמוד ביותר מול מיט רומני.

יוסי פריימן, מנכ"ל קבוצת פריקו, אמר היום כי "שוקי ההון והמט"ח כבר לקחו בחשבון שאובמה מנצח. כעת מסתכלים על המאבק שמתפתח בין אובמה לקונגרס. יכול לקרות מצב שבו הקונגרס יקשה מאוד על כל תוכניות הממשל, אודות כל המהלכים שהממשל הנוכחי מעוניין להעביר כמו תוכניות סוציאליות. אובמה מוליך קו דמוקרטי מובהק בו הוא לוקח מהעשירים ומעביר את הכספים לעניים. היום מעמד הביניים בארה"ב יחד עם בעלי ההכנסות הגבוהות נושאים ברוב נטל המס בארה"ב. הנהנים מההטבות הם בעלי ההכנסות הנמוכות".

בזירה המקומית מציין פריימן כי "אין שינוי בהערכתינו לפיה פוטנציאל הפיחות של השקל מול הדולר מוגבל ובראייה לטווח בינוני וארוך השקל צפוי לשוב ולהתחזק אל מתחת לרמת 3.8 שקלים. עיקר תשומת הלב תמשיך לרכז בשבועות הקרובים סוגיית פשרת חבילת הסיוע ליוון ולצידה שאלת שרידותו של גוש האירו בצל החובות הממשלתיים. להערכתנו אירופה מחפשת סולם כדי לרדת מהעץ להעניק ליוון תנאים מגבילים לאלו שניתנו לספרד וכך לאפשר ליוון לפרוס את הקיצוצים בתקציב על פני תקופה ארוכה יותר".

  • ארצות הברית
  • דולר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully