יוסי מימן: "אעביר את אמפל לידי בעלי האג"ח"

לדברי מקורביו הצעד נובע ממיעוט קיצוני בקרב מחזיקי האג"ח הפועל לטרפד כל הסדר חוב בחברה. לאמפל 3 סדרות אג"ח בהיקף של 920 מיליון שקל

  • אמפל
  • יוסי מימן
אבי שאולי

יוסי מימן, בעל השליטה באמפל, החליט למסור את החברה לידי בעלי האג"ח, כך הודיעה היום (ב') הנהלת החברה, בשולי פגישה שמתקיימת בשעה זאת בין ועדת הנושים שמונתה על ידי בית המשפט האמריקאי וחברת אמפל. אנשיו של מימן טוענים כי התנהלות הנושים גרמה נזק של ממש לנושים ולחברה והאחריות על כך מוטלת במלואה עליהם.

לדברי מקורבים למימן העברת השליטה בחברה מגיעה לאור ההבנה כי מיעוט קיצוני בקרב המחזיקים פועל בכל דרך על מנת לטרפד הסדר שיאפשר את החזר החוב למחזיקים, וכי לא ניתן להגיע להבנות שישרתו את טובת החברה והמחזיקים.

ההחלטה באה לאחר למעלה משנה מאז נקלעה אמפל למשבר בעקבות המהפכה במצרים, שנה בה השקיע מימן מאמצים רבים על מנת להגיע להסדר חוב מול נושיה של אמפל, כך לפי המקורבים.

בסוף חודש אוגוסט הגישה אמפל בקשה להגנה מפני נושים (Chapter 11). אמפל היא חברה הרשומה בארה"ב, ובהתאם לכך הוגשה הבקשה לבית המשפט בניו-יורק. לאמפל 3 סדרות אג"ח בהיקף של 920 מיליון שקל.

"מדובר במהלך יזום שהחברה החליטה לבצע על מנת להגן על המשקיעים והמחזיקים, ולהפסיק את מחול השדים הפוגע במחזיקי האג"ח ובחברה", נמסר אז מהחברה. "הנהלת החברה משוכנעת כי הדבר משרת באופן הטוב ביותר את היכולת להציף ערך, ולהחזיר את החוב לבעלי האג"ח".

מימן ניסה בשנה האחרונה להגיע להסדר חוב אשר יחזק את החברה ואת יכולתה לפרוע את החוב ואשר כללו בין היתר מאמצים למיזוגים מכירת גדות מיכליות אשר היו מעלים את ערך החברה וטיפול אינטנסיבי ויומיומי בניסיון להחזיר את EMG לפעילות מחד ולרכז את הטיפול בהליכים המשפטיים המורכבים של תביעות בעלי המניות של EMG נגד ממשלת מצרים.

אמפל מחזיקה ב-12.5% מספקית הגז המצרית EMG, אשר חדלה לפעול, בעקבות ההפיכה במצרים אשתקד והכרזתה של הממשלה החדשה על הפסקת ההתקשרות עמה. בעקבות הפסקת אספקת הגז המצרי מחקו אמפל, וגופים מוסדיים שהשקיעו עמה במניות EMG, את מלוא השקעתם בחברה.

נוסף על כך מחזיקה אמפל במלוא הבעלות על חברת הסחר ושיווק הכימיקלים גדות מיכליות, אשר דיווחה באחרונה על מו"מ להכנסת משקיע לחברה. לאמפל ישנן החזקות נוספות, בהן בחברת GWE, הפועלת בתחום ייצור אנרגיה חלופית באירופה, החזקה בפרויקט האתנול של מימן בקולומביה וכן בקניון לב המפרץ בחיפה ובקאנטרי קלאב בכפר סבא.

ביום חמישי האחרון הגישה ועדת הנושים בקשות לבית המשפט של צ'פטר 11 בניו יורק לפיהן הם מבקשים להגיש תוכנית חלופית להצעתה של החברה, שמשמעותה מינוי נאמן לחברה ופגיעה אנושה ביכולת החזר החוב של החברה למחזיקים. בקשות אלו של ועדת הנושים הוגשו עוד לפני שאמפל הגישה את הצעתה להסדר אשר היה מביא לכך שאמפל תוכל לפרוע את חובה לנושיה וזאת על אף שהיה ידוע להם כי בכוונת החברה להגיש בקרוב את הצעתה להסדר במסגרת הצ'פטר 11.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully