וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: המעו"ף יורד ב-2.9% בעקבות שוקי אירופה

אילן מוסנאים

24.7.2002 / 12:06

מחזור המסחר נמוך - 70 מ' ש'; טבע מתאוששת על רקע הפחתת התחזיות של סרונו; ירידות של כ-3% בבנקים

ירידות השערים בבורסה של תל אביב מתחזקות, ובשעה זו נופלים המדדים בשיעור של כ-2.7% במחזור נמוך של 70 מיליון שקל.

המסחר נפתח בירידות של כ-1.5% על רקע החשש מגל פיגועים גדול בעקבות חיסול איש החמאס סאלח שחאדה, ולנוכח המשך המפולת אמש בוול סטריט. מדד הדאו ג'ונס סיים את המסחר בירידות של 1.06%, ואילו הנאסד"ק צנח בשיעור חד של 4.18% לשפל חדש של 1,228 נקודות.

מדד המעו"ף רושם כעת ירידות של 2.9% לרמה של 367.03 נקודות, ומדד תל אביב 100 יורד ב-2.4% לרמה של 352.2 נקודות. התל-טק 15 יורד ב-3.3%.

פעילים בבורסה מציינים כי התגברות הירידות נובעת מהירידות החדות בשעה זו בבורסות אירופה ומהפסימיות בחוזים על הנאסד"ק. באירופה מושפעות הירידות בין היתר מאזהרת הרווח שפירסמה חברת התרופות סרונו. סרונו הפחיתה בין היתר את תחזית המכירות של תרופת הרביף שלה בארה"ב. החברה העריכה בעבר כי מכירות הרביף בארה"ב יסתכמו השנה בכ-60-70 מיליון דולר. כעת צופה החברה כי המכירות הללו יסתכמו בכ-58-60 מיליון דולר.

ההודעה של סרונו היא בשורה טובה לחברת טבע, שמתחרה בסרונו עם תרופת הקופקסון שלה. מניית טבע רושמת כעת ירידה של 0.8% במחזור של 18 מיליון שקל - הגבוה בבורסה. המניה סיימה אמש את המסחר בנאסד"ק עם פער שלילי של 2.1%. ירידות חדות רושמות כעת מניות נייס שנפרדת מ-6.9%, ומגל מערכות שנופלת ב-8.

ירידות חדות חריגות רושמות בשעה זו מניות החברה לישראל, שצונחת ב-8.2%, כלל ביטוח מאבדת 5.3% ורבוע ישראל משילה 5.6%.

מניית בנק הספנות עולה כעת ב-36.6% במחזור של 330 אלף שקל. המניה מגיבה להודעת בנק הפועלים, כי בכוונתו להגיש הצעת רכש למניות הבנק במחיר שיהווה 72% מההון העצמי שלו. לפני המסחר הבוקר נסחר בנק הספנות בבורסה במכפיל של 0.48 להון העצמי שלו. נציין כי ההצעה מותנית בבדיקת נאותות שהבנק יערוך ובתנאים נוספים, וכי היא לא צפויה להימסר עד סוף 2002.

מניות הבנקים הגדולים נסחרות כעת במגמה שלילית. בנק ישראל יצא היום לעזרת הבנקים והודיע כי הוא מוריד את חובת הנזילות על פקדונות במט"ח במטרה להוזיל את הריבית הדולרית. מניית בנק הפועלים יורדת ב-3.1%, מניית בנק לאומי יורדת ב-3.2% ומניית בנק דיסקונט יורדת ב-2.8%.

מניית תדיראן קשר עולה ב-0.5% במחזור נמוך. הבוקר פירסם "ידיעות אחרונות" ידיעה לפיה צבר ההזמנות של החברה בהודו מסתכם בכ-250 מיליון דולר, וכי היא צופה להכפיל אותו בחודשים הקרובים.

סקירת טרום מסחר

מגמת הירידות בבורסה של תל אביב צפויה להימשך גם הבוקר. זאת לאור החשש מגל פיגועים גדול בעקבות חיסול איש החמאס סאלח שחאדה, ולנוכח הימשכות המפולת אמש בוול סטריט. מדד הדאו ג'ונס סיים את המסחר בירידות של 1.06%, ואילו הנאסד"ק צנח בשיעור חד של 4.18% לשפל חדש של 1,228 נקודות.

בקרב המניות הישראליות בנאסד"ק נרשמה מגמה שלילית, ומרבית המניות הדואליות פותחות הבוקר את המסחר עם פערי ארביטראז' שליליים.

מנכ"ל די.בי.אם השקעות, רמי דרור, מעריך כי הבורסה צפויה לרשום הבוקר ירידות שערים של כ-1% עד 1.5% ומדד המעו"ף צפוי להתייצב סביב רמה כ-375 נקודות לקראת הפקיעה של אופציות המעו"ף מחר. להערכת דרור, אלמלא הפקיעה מחר, שצפויה למתן את מגמת הירידות, החשש מהסלמה מחודשת במישור הבטחוני והירידות בנאסד"ק היו מושכים את המדדים הכבדים לירידות חדות בהרבה.

דרור מעריך כי המסחר יתאפיין בירידות לכל אורך שדירת המניות. מניית פרטנר , שבלטה בימים הקודמים, כנראה לקראת פרסום הדו"חות לרבעון השני שצפויים להיות חזקים, עשויה להפגין עוצמה גם היום.

המניות הדואליות פותחות הבוקר את המסחר עם פערי ארביטראז' שליליים. בפערים חדים במיוחד פותחות הבוקר מניות לנאופטיקס וקומפיוג'ן , שסיימו את המסחר בנאסד"ק במחיר הגבוה בכ-15.9% ו-8.3% ממחירן בתל אביב. עוד בולטת הבוקר מניית מג'יק שפותחת עם פער שלילי של 8.1%, אורכית , שפותחת עם פער שלילי של 7.7%, ומגל עם פער שלילי של 4.9%.

מבין המניות הכבדות נציין את טבע , פרטנר וכור שסיימו את המסחר בנאסד"ק בפער שלילי של 2.1%, סאיטקס שפותחת את הבוקר עם פער שלילי של 1.8% ופורמולה עם פער של 1.2%.

בטריטוריה החיובית ניצבות הבוקר מניות מטאלינק , עם פער חיובי של 2%, פאראדיים עם פער חיובי של 1.8% וטאואר סמיקונדקטור עם פער חיובי של 0.8%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully