וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עופר נמרודי ימחק את הד ארצי מהבורסה

אילן מוסנאים

24.7.2002 / 11:44

להד ארצי הון עצמי שלילי של 3.7 מ' ד'; החברה מנהלת מגעים להכנסת שותפים לפעילות ההוצאה לאור ולטאואר רקורדס

עופר נמרודי ישקיע 2.1 מיליון שקל בניסיון למחוק את חברת הד ארצי מהמסחר. חברת מעריב פירסמה הבוקר הצעת רכש למניות החברה הבת הד ארצי. הצעת הרכש הוגשה במחיר מניה של 1.3 שקלים - גבוה בכ-20% מהמחיר בו פתחה מניית הד ארצי את המסחר הבוקר. הד ארצי נסחרת בבורסה לפי שווי של כ-3.3 מיליון דולר, אך בסוף הרבעון הראשון של 2002 היא הציגה הון עצמי שלילי בסך של 3.7 מיליון דולר.

מעריב מחזיקה היום בכ-88.9% ממניות הד ארצי. החברה מסרה כי הצעת הרכש מותנית בכך שייענו לה בעלי מניות המחזיקים בלפחות ב-884.8 אלף מניות הד ארצי, המהוות כ-6.15% מהון המניות של החברה. בסך הכל מחזיק הציבור בכ-1.6 מיליון מניות של הד ארצי, שמהוות כ-11.5% מהון המניות של החברה.

הד ארצי עוסקת בייזום, הפקה, ייצור, שיווק והפצה של מוצרים בתחום המוסיקה, ספרים, קלטות וידיאו ומוצרי מו"לות אלקטרונית. החברה משווקת את מוצריה באמצעות שתי רשתות חנויות - טאואר וצומת ספרים. נציין כי מזה תקופה ארוכה החברה סובלת מקשיים על רקע המיתון במשק המקומי, המצב הבטחוני ומגיפת זיופי הדיסקים שנפוצה בארץ.

באחרונה פורסם כי הד ארצי מנהלת מגעים לשינוי המבנה שלה על רקע המצב הקשה בשוק המוסיקה וההוצאה לאור בישראל. בהודעה לבורסה מלפני כשבוע מסרה החברה כי היא נמצאת במו"מ להכנסת שותף לטופ 10, החברה המחזיקה ומפעילה את הרשת הקמעונית טאואר רקורדס, וכן כי היא נמצאת במו"מ למיזוג פעילותה בתחום ההוצאה לאור עם גוף נוסף (על פי הערכות, הוצאת הספרים כתר). אפשר מאוד שמחיקת הד ארצי מהבורסה הינה צעד נוסף בדרך להשלמת עסקות אלו.

הד ארצי, הגדולה בחברות המוסיקה והמדיה בישראל, הציגה ירידה של 3.8% בהכנסותיה ברבעון הראשון של 2002 ל-52.6 מיליון שקל בהשוואה לרבעון המקביל. הרווח הגולמי של החברה ירד בשיעור של 20% והסתכם ב-15.1 מיליון שקל. ההפסד הנקי של החברה הסתכם ב-5.7 מיליון שקל - עלייה של 1.9% לעומת הרבעון המקביל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully