וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תביעה ייצוגית נגד פויכטונגר תעשיות בגין אי ביצוע הצעת רכש

אמיר הלמר

24.7.2002 / 14:30

התובע טוען כי החברה התחייבה לבצע הצעת רכש של בעלי המניות מהציבור אך לא מימשה ההתחייבות; תובע גם את הדירקטורים ובהם רפי פלד ואריה גבעוני

ראובן פתאל, רו"ח במקצועו אשר מחזיק במניות חברת פויכטונגר תעשיות , הגיש היום לביהמ"ש המחוזי בתל אביב תביעה כנגד החברה וחברי הדירקטוריון שלה: יצחק ראט, חנוך כרמון, המנכ"ל אריה גבעוני, אפרים בדיאן, היו"ר רפי פלד, דוד הבי, יוסף בר מוחה ושאול זלאיט בגין אי קיומה של הצעת רכש כפי שהחליטה החברה לבצע. כמו כן, מבקש פתאל להכיר בתביעה כייצוגית על סך של כ-75 מיליון שקל.

פתאל, באמצעות עוה"ד גיורא ארדינסט, גיל רון, ניר אמודאי וליאת הר-ציון, טוען בתביעה כי החברה קיבלה ביום 10 בדצמבר, 2001, החלטה לבצע הצעת רכש של מניות הציבור בשני שלבים: בשלב הראשון תבוצע הצעת רכש מיוחדת לרכישת עד 788 אלף מניות רגילות בנות 1 ש"ח ועד 230 אלף מניות רגילות בנות 5 ש"ח.

עוד נקבע, לטענת התובע, כי אם הצעת הרכש האמורה תצליח, בשלב השני תבוצע הצעת רכש מלאה לרכישת כלל המניות המוחזקות על ידי בעלי המניות. המחיר בהצעת הרכש נקבע על 39.98 שקל לכל מניה 1 ו-191.10 שקל לכל מניה 5. ההחלטה, טוען התובע, התקבלה על ידי ועדת הביקורת, הדירקטוריון והאסיפה הכללית כנדרש.

למרות ההחלטה, נטען בתביעה, החברה, המנהל הכללי וחברי הדירקטוריון פעלו בניגוד לאותה החלטה ולהתחייבות כלפי בעלי המניות של החברה, ולא פנו לבעלי המניות בהצעת הרכש עליה הוחלט. הסעד המרכזי אותו מבקש התובע הוא אכיפת ביצוע הצעת הרכש עליה הוחלט.

התובע מוסיף כי דיני החברות החדשים בישראל מטילים חובה מיוחדת על נושאי משרה, בהקשר של הצעת רכש, קיימת או צפויה, המופנית לציבור בעלי מניות ובנסיבות אלה מוטלת אחריות על נושאי משרה אשר סיכלו את הצעת הרכש.

לפיכך טוען התובע כי יש להטיל אחריות על הנתבעים אשר סיכלו במחדל את הצעת הרכש עליה הוחלט ואשר על ביצועה התחייבה החברה כלפי בעלי מניותיה.

בנוסף מבקש, כאמור, התובע להכיר בתביעה כייצוגית בשם כל בעלי המניות מהציבור, מלבד משב תעשיות קירור ופויכטונגר השקעות (בעלי מניות בנתבעת) וחברות בנות של הנתבעת. בתובענה ייצוגית מתבקש בית המשפט לאכוף על החברה והנתבעים לבצע את הצעת הרכש, ולחילופין לחייב את החברה ואת הנתבעים לפצות את התובע ואת קבוצת התובעים בשל אי ביצוע הצעת הרכש. סך הפיצוי כאמור הינו כ-75 מיליון שקל. (טרם הוגשה תגובת הנתבעים).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully