וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל בנק הספנות לשעבר מימש אופציות של הבנק נוכח עליית המניה לאחר הצעת הרכש של הפועלים

אמיר טייג

24.7.2002 / 17:14

דוד לוינסון צפוי לשלשל לכיסו כ-510 אלף שקל, המתווספים למשכורת שנתית של 2.3 מיליון שקל ב-2001 ולכ-3 מיליון שקל ב-2000



בעקבות הצעת הרכש למניות בנק הספנות , ועליית מניית הבנק בשיעור של 32% היום במסחר בורסה, מודיע המנכ"ל היוצא של הבנק, דוד לוינסון, כי מימש חבילה של 25 אלף אופציות תמורת 510 אלף שקל. עד לפני חודש וחצי, כיהן לוינסון כמנהל כללי של הבנק וכחבר בדירקטוריון, אז פינה מקומו לרוני חזקיהו, מנהל הבנק הנוכחי. מימוש האופציות מצטרף לשכרו של לוינסון, שהסתכם בכ-2.3 מיליון שקל בשנת 2001, ובכ-3 מיליון שקל נוספים בשנת 2000.



בנק הפועלים הודיע אתמול כי הוא מתכוון להגיש הצעת רכש למניות הציבור בבנק הספנות. מהבנק נמסר כי קיבל את ההחלטה בעקבות פנייה של המפקח על הבנקים, בבקשה שיבחן את הרכישה - בהתאם למדיניותו החדשה לעידוד מיזוג הבנקים הקטנים בבנקים הגדולים (בעקבות התמוטטות הבנק למסחר). לפני כשנה וחצי, ביקש הפועלים להתמודד במכרז על רכישת בנק הספנות, אך המפקח הבהיר לבנק כי אינו יכול להתמודד במכרז וכי היא לא יאשר רכישות בנקים קטנים.



הבנק למסחר נסחר אמש בבורסה לפי שווי של כ-115 מיליון שקל, שמהווה כ-48% מההון העצמי של הבנק. עם זאת, בבנק הפועלים מוכנים לשלם פרמיה נאה לבעלי מניות הבנק לספנות, ויגישו את ההצעה במחיר מניה, שישקף 72% מההון העצמי של הבנק במועד ההודעה. נכון לתום הרבעון הראשון של 2001, עומד ההון העצמי של הבנק על 215 מיליון שקל, שווי שמשקף להצעת הרכש של הבנק מחיר הגבוה בכ-87% מהמחיר בו נסחרת היום מניית הבנק.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully