וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל חברת הסטארט אפ סלברוס שפוטר תובע מהחברה 4.7 מיליון שקל

עינב בן יהודה

24.7.2002 / 17:28

הראל בר און טוען כי מייסדי החברה האחרים טפלו עליו האשמות שווא בדבר מעילה כביכול בכספי החברה, וכך השיגו את הסכמתם של בעלי המניות בחברה להדחתוהראל בר און, מנכ"ל חברת הסטארט אפ סלברוס שפוטר מתפקידו, תובע מהחברה כ-4.7 מיליון שקל.
התובע, באמצעות עו"ד יורי נחושתן, טוען כי על החברה לשלם לו בגין שכר עבודה, הפרשות לקרנות, פיצויי פיטורים, דמי חופשה והחזר הוצאות.בתביעה נטען כי סלברוס, העוסקת בפיתוח מנוע חיפוש חדשני לרשת האינטרנט, נוסדה בפברואר 2000 על ידי ארבעה יזמים ובהם התובע. התובע טוען כי כיהן כמנכ"ל החברה, כנשיאה וכיו"ר הדירקטוריון שלה מיום הקמתה ועד לפיטוריו במאי 2002.התובע טוען כי ביולי 2000 אושרו תנאי העסקתו, במסגרתם התחייבה החברה להעסיקו כמנכ"ל לתקופה של 5 שנים. על פי חוזה העבודה, כך טוען התובע, התחייבה החברה לשלם לו שכר חודשי בסך כ-10,000 דולר ובנוסף להפריש כספים לקרן השתלמות וביטוח מנהלים. עוד נקבע כי שכרו יועלה מדי שנה ב-10% וכי אם יפוטר יהיה זכאי לפיצויי פיטורים מוגדלים בשיעור של 6 משכורות חודשיות (ביחד עם כל התנאים הנלווים), בצירוף הפיצויים המגיעים על פי חוק.התובע טוען כי במשך כל תקופת עבודתו, סלברוס לא שילמה לו משכורת, ואף לא הפרישה את שהיתה אמורה להפריש לקרן ההשתלמות ולביטוח המנהלים. עוד מוסיף התובע כי קיבל מסלברוס תשלומים שונים באופן בלתי סדיר, וזאת כהלוואה בסך של מעט יותר ממיליון שקל בריבית פריים אותה עליו להחזיר לאחר חמש שנים.התובע טוען כי בחודש מאי 2002 "חברו להם שלושת המייסדים האחרים של החברה, ביחד עם המשקיע הגדול של החברה, בקנונייה שנועדה לאפשר להם להשתלט על החברה ועל קופת המזומנים המצויה בה (שהתמלאה שבועות ספורים לפני כן, בגיוס הון שנעשה בהובלתו של התובע), ולהדיח את התובע מכל תפקידיו הביצועיים בה".התובע טוען כי המייסדים האחרים טפלו עליו האשמות שווא בדבר מעילה כביכול בכספי החברה, ובכך השיגו את הסכמתם של בעלי המניות בחברה להדחתו. בעקבות החלטת בעלי המניות פוטר בחודש מאי השנה התובע מהחברה. החברה הודיעה לו כי אין בכוונתה לשלם לו פיצויי פיטורים.התובע טוען כי על החברה לשלם לו כ-2.94 מיליון שקל בגין שכר עבודה, הן בגין התקופה בה עבד והן בגין התקופה של יתרת חוזה העבודה.עוד טוען התובע כי סלברוס התחייבה להעניק לו ביטוח מנהלים וקרן השתלמות, אך לא עשתה כן. לכן דורש התובע בגין 28 החודשים בהם עבד התובע בפועל בחברה ועל התקופה בה היה אמור להמשיך להיות מועסק בה על פי חוזהו, סכום של כ-398 אלף שקל.עוד טוען התובע כי על החברה לשלם לו כ-663 אלף שקל בגין פיצויי פיטורים, ושכר עבור 6 חודשים, להם הוא זכאי על פי הסכם העסקתו, עם פיטוריו.עוד דורש התובע 75.5 אלף שקל בגין ימי חופשה שלא נפדו ולהעמיד לרשותו רכב צמוד עד לתום תקופת החוזה, לרבות תשלום כל הוצאותיו, או לחילופין לשלם לו את שוויה של הטבה זו בסך 160 אלף שקל.
כמו כן טוען התובע כי במסגרת תפקידיו בחברה ולשם ביצועם, הוציא כ-50 אלף שקל מכיסו הפרטי, למען החברה ובהתאם למטרותיה, וכי החברה לא החזירה לו מעולם את הסכום, אותו הוא דורש כעת.מחברת סלברוס נמסר בתגובה: "מדובר בתביעה חסרת שחר ומשוללת כל יסוד של מי שפוטר בעקבות חשדות לאי סדרים חמורים בניהול עניינה של החברה ולהפרה שיטתית של חובותיו כדירקטור וכנושא משרה בחברה. הדברים יפורטו היטב בכתב הגנה שיוגש על ידי החברה. יצוין כי רוב מכריע מבין הדירקטורים ובעלי המניות של החברה תמך בפיטוריו של מר בר און".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully