וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבורסה הצטרפה לכפר הגלובלי - המעו"ף איבד 3.7%

אילן מוסנאים

24.7.2002 / 17:31

מחזור המסחר נמוך-222 מ' ש'; ירידות של יותר מ-5% בממוצע בקבוצת אי.די.בי; ירידות חדות במניות הבנקים והארביטראז'; הד ארצי ובנק ספנות עלו בעקבות הצעות הרכש

אחרי שהצליחה להפגין יציבות יחסית ולהתנתק מהמפולת בשווקי העולם, הצטרפה היום הבורסה של תל אביב אל הכפר הגלובלי, והמדדים המובילים נחתכו בשיעור ממוצע של כ-3.5%.

נציין כי למרות הירידות החדות אמש בוול סטריט, נפתח המסחר בירידות מתונות יחסית של כ-1.5%, ירידות שהושפעו גם מחיסולו של בכיר החמאס סאלח שחאדה אתמול, שהגביר את החששות מפני הסלמת המצב הביטחוני.

לקראת השעה 11:00, וככל שנקפו השעות, החלו המדדים להיחלש בהשראת בורסות אירופה, שנסחרו במהלך היום בירידות שערים חדות של כ-3%. לקראת שעות הצהריים המוקדמות, התחזקו הירידות בבורסות אירופה והגיעו במהלך היום עד לרמה ממוצעת של יותר מ-5%, ומשכו אחריהן גם את המדדים המובילים בתל אביב.

פתיחת המסחר בארה"ב בירידות של כ-2.5% במדד הנאסד"ק הוסיפה עוד קצת שמן למדורה. מדד המעו"ף סיים את המסחר בירידות של 3.7% לרמה של 363.94 נקודות ומדד תל אביב 100 ירד בשיעור של 3.3% לרמה של 350.17 נקודות. התל טק 15 ירד ב-3.5%. מחזור המסחר המשיך להיות נמוך והסתכם בכ-222 מיליון שקל. נזכיר כי מחר תתרחש פקיעת אופציות המעו"ף של חודש יולי.

מניית טבע שמרה על יציבות יחסית, וננעלה בירידה של 2.1% במחזור של 50 מיליון שקל - הגבוה בבורסה. המניה סיימה אמש את המסחר בנאסד"ק עם פער שלילי של 2.1%. נציין כי טבע קיבלה היום זריקת עידוד מאזהרת הרווח של המתחרה סרונו, שהודיעה כי היא מנמיכה את תחזית המכירות של תרופת הרביף שלה בארה"ב ב-2002. בנוסף, מסרה סרונו במסגרת הדו"חות הכספיים שלה לרבעון השני, כי מכירות הרביף באירופה, נפגעו בעקבות חדירת הקופקסון ליבשת.

ירידות חדות רשמו היום מניות נייס שנפרדה מ-6.9%, ומגל מערכות שנפלה ב-10.1.

ירידות חדות של יותר מ-5% בממוצע נרשמו במניות קבוצת אי.די.בי. אי.די.בי אחזקות ירדה ב-3.2% ואי.די.בי פיתוח איבדה 6%. מניות החברות הבנות כלל תעשיות ודסק"ש נחתכו בשיעור של 6.4% ו-5.5%, בהתאמה.

מחזור חריג ועליות של 30% באקסלנס

מניית בנק הספנות עלתה ב-30.8% במחזור של 5.5 מיליון שקל. המניה מגיבה להודעת בנק הפועלים, כי בכוונתו להגיש הצעת רכש למניות הבנק במחיר שיהווה 72% מההון העצמי שלו. לפני המסחר הבוקר נסחר בנק הספנות בבורסה במכפיל של 0.48 להון העצמי שלו. נציין כי ההצעה מותנית בבדיקת נאותות שהבנק יערוך ובתנאים נוספים, וכי היא לא צפויה להימסר עד סוף 2002.

מניה נוספת שבלטה בעליות של 12.1%, עקב הצעת רכש, היא הד ארצי שבשליטת "מעריב". הבוקר פירסם "מעריב" הצעת רכש למחיקת החברה מהמסחר בבורסה. המחיר שמוכנים לשלם במעריב עבור הד ארצי, עומד על 1.3 שקלים למניה - מחיר הגבוה בכ-20% מהמחיר בו פתחה המניה את המסחר.

מניות הבנקים הגדולים נסגרו במגמה שלילית. בנק ישראל יצא היום לעזרת הבנקים והודיע כי הוא מוריד את חובת הנזילות על פקדונות במט"ח, במטרה להוזיל את הריבית הדולרית. עם זאת, היום לפחות, ההודעה לא עזרה למניות הסקטור. מניית בנק הפועלים ירדה ב-4.7%, מניית בנק לאומי ירדה ב-3.6% ומניית בנק דיסקונט ירדה ב-3%.

מניות "כבדות" נוספות שבלטו בירידות שערים חדות, הן כור שאיבדה 5.3%, אלרון שנפלה ב-6.1% ומניית בזק שנפרדה מ-4.7%.

מניית תדיראן קשר ירדה ב-1.9% במחזור של כ-560 אלף שקל. הבוקר פירסם "ידיעות אחרונות" ידיעה לפיה צבר ההזמנות של החברה בהודו מסתכם בכ-250 מיליון דולר, וכי היא צופה להכפיל אותו בחודשים הקרובים.

עליות חדות רשמה מניית אקסלנס, שקפצה ב-30.3% במחזור חריג של 410 אלף שקל. היום מסרה החברה כי בעלי עניין שלה - הגדילו את החזקותיהם בחברה מ-11.4% ל-20.7%. אפשר שגם היום היו השותפים אחראים למסחר החריג במניה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully