אחרי "עמוד ענן": זינוק של 100% במחיר העגבניות

מחיר העגבניות זינק ל-6 שקל לקילו, ובהתאחדות האיכרים מסבירים את הייקור בהגבלות שהיו על החקלאים בזמן המבצע ברצועת עזה. חקלאים צופים גל התייקרות של עוד ירקות

  • עגניות
  • עמוד ענן
יובל אזולאי

מחיר העגבנייה מתייקר במאות אחוזים והתאחדות האיכרים מייחסת את ההתייקרות החדה למבצע עמוד ענן. לדברי נשיא ההתאחדות, דובי אמיתי, המחיר הסיטונאי של עגבניות חממה זינק הבוקר (א') ליותר מ-6 שקלים לקילו. בתחילת החודש עמד המחיר לקילו עגבניות לסיטונאי על כ-3 שקלים. אמיתי מייחס את ההתייקרות החדה במחיר העגבניות להגבלות התנועה הקשות שמנעו מחקלאי המושבים והקיבוצים באזור עוטף עזה לעבד את שדותיהם ולקטוף את התוצרת החקלאית במהלך המבצע. "השדות היו תחת אש והחקלאים נאלצו להפקיר אותם. יבול רב הושמד", אמר היום אמיתי.

לפי התאחדות האיכרים, העגבנייה היא הראשונה להתייקר, שכן יישובי חבל אשכול מספקים כ-70% מהעגבניות בארץ. לדברי אמיתי, חקלאי הדרום צופים כי המחסור יוחרף בימים הקרובים ויוביל להתייקרויות נוספות במחירן.

בהתאחדות האיכרים צופים התייקרות גם במחיריהם של הפלפלים, הצנוניות, תפוחי האדמה והמלפפונים. "ייתכן שהפסקת האש תוביל לפעולות נרחבות של חקלאי הדרום, שיוכלו לנצל יותר את הקרקע הסמוכה לגבול עם עזה, כדי להגדיל את היבול", אמר אמיתי. "הדבר ישפיע בעתיד על הורדת מחירים, אך כרגע, הנזק שנגרם לחקלאים בעקבות הלחימה יתגלגל באופן עקיף לכיסם של הצרכנים בעקבות פגיעה נרחבת בגידולים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully