דרישה ממשרד התקשורת: לבדוק מבצע גולן טלקום

חלק מהלקוחות הקיימים של גולן טלקום חשים נפגעים מהמהלך. גולן טלקום מכחישה ביקורת לפיה היא תקנוס לקוחות שינטשו בטרם יעברו 6 חודשי המבצע

  • גולן טלקום
יוסי ניסן

בעקבות ביקורת של לקוחות על כך שבמסגרת המבצע החדש של גולן טלקום קונסת החברה לקוחות שנוטשים באמצע, הכחישה היום (ב') החברה את הדברים. ההכחשה באה לאחר שנציגים של החברה טעו בתגובה שמסרו ללקוחות ששאלו לגבי פרטי המבצע ומה קורה כאשר לקוח רוצה לנטוש באמצע, ואמרו בטעות שיש קנס של 150 שקל. כאמור, גולן טלקום הכחישה את הדברים.

על רקע המבצע של גולן מאתמול, לפיו החברה מוכרת חבילת סלולר ללא הגבלה ב-49 שקל לחודש לתקופה של חצי שנה ללקוחות מתניידים, התעוררה ביקורת סביב השאלה מה קורה ללקוחות שהצטרפו שלשום לחברה ולא זכו ליהנות מן המבצע. יש הסוברים שעל פי תנאי הרישיון של גולן טלקום הרי שאסור להפלות בין לקוחות כאשר הם רוצים לעבור מתוכנית לתוכנית, כלומר לקוח שנמצא כעת בתוכנית של 99 שקל ורוצה לעבור לתוכנית חדשה מוזלת אסור למנוע זאת ממנו.

על כל פנים, המבצע של גולן הוא רק למתניידים שמגיעים מחוץ לחברה, וקרוב לוודאי שמשרד התקשורת יצטרך להכריע בסוגייה לאור העובדה שחלק מהלקוחות של גולן טלקום חשים עצמם נפגעים מהמהלך.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully