וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פיחות חד בשקל: הדולר היציג - 4.72 שקלים

ליאור כגן

25.7.2002 / 16:49

הדולר עלה ל-4.74 שקלים לאחר קביעת היציג; בפתיחת המסחר ירד הדולר לרמה של 4.677 שקלים, אולם מהר מאוד, בעקבות רכישות של בנקים התהפכה המגמה


הזינוק החד בבורסות ארה"ב עצר את מגמת הפיחות בשער השקל, אך רק לשעה קלה. בפתיחת המסחר ירד הדולר עד לרמה של 4.677 שקלים, אולם הוא שב להתחזק ואף חצה את 4.7 השקלים. שערו היציג של הדולר נקבע על 4.722 שקלים - עלייה של 0.7% לעומת השער היציג שנקבע אתמול. לאחר קביעת היציג התחזק הדולר ב-0.4% נוספים לרמה של 4.74 שקלים.

אתמול, לפני פתיחת המסחר בארה"ב ובמקביל לנפילות החדות בבורסות אירופה, גבר הביקוש לדולר ושערו חצה את רמת ה-4.7 שקלים. אולם, העליות שנרשמו היום בבורסה לא השפיעו בכיוון של התחזקות השקל.

מחדרי העסקות נמסר כי נפח המסחר אינו גבוה וכי הדולר התחזק בעקבות רכישות של הבנקים המקומיים. "המסחר ימשיך להיות תנודתי כל עוד הטלטלות בבורסות העולם ובבורסה בישראל יימשכו", אומר אחד הסוחרים, שמעריך כי טווח מחירים של 4.6-4.7 שקלים הוא הגיוני, כל עוד לא חלה הידרדרות משמעותית במצב הבטחוני.

בבית ההשקעות פריקו מעריכים כי פריצת רמת 4.73 שקלים עשויה לגרום להתחזקות הדולר לרמה של 4.78 שקלים. אולם, להערכתם, פער הריביות הגבוה בין השקל לדולר יתמוך דווקא בהתחזקות השקל. בפריקו מעריכים כי הפחתת חובת הנזילות המשנית על הפקדונות במט"ח תשפיע באופן מצומצם על שוק המט"ח.

בפריקו מעריכים כי פקיעת האופציות הדולריות בשבוע הבא והיצעי סוף החודש המסורתיים יגרמו להתחזקות השקל, כאשר ברמה של 4.62 שקלים צפויים לגבור הביקושים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully