וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים: רווחי טבע ברבעון יצמחו בכ-37% לכ-90 מיליון דולר

אלי דניאל

25.7.2002 / 12:33

השיפור ברווחיות - בין היתר בשל קיטון בהוצאות המימון לאור גיוסי האג"ח, הפיחות בשער השקל וההימנעות מהפחתת מוניטין; תדווח על תוצאותיה ביום שני

לקראת פרסום דו"חותיה של טבע לרבעון השני של שנת 2002, פרסום אשר יתבצע ביום שני הקרוב, מותירה האנליסטית רקפת לויסון-אפטר מבנק הפועלים המלצת "קנייה" למניית ענקית התרופות הישראלית.

לויסון-אפטר צופה כי טבע תציג תוצאות טובות לרבעון השני של שנת 2002 - מכירות בהיקף של כ-575 מיליון דולר, המהוות גידול של 12% לעומת מכירות הרבעון המקביל. להערכת לויסון-אפטר, הגורמים העיקריים לשיפור הצפוי בשורה העליונה של טבע הינם המוצרים הגנריים החדשים שהתקבלו מאז הרבעון המקביל, המשך הגידול בשוק התרופות בארה"ב (כפי שעולה מנתוני ה-IMS), התחזקותו של היורו אל מול הדולר אשר תורמת למכירות מאירופה והמשך הגידול במכירות הקופקסון.

באשר לרווחיות החברה, לויסון-אפטר מעריכה כי טבע תציג רווח רבעוני נקי של 90 מיליון דולר - רווח המשקף גידול של 37% לעומת הרווח ברבעון המקביל או 64 סנט למניה, 2 סנט מעל ממוצע תחזיות האנלסיטים. לדבריה, השיפור ברווחיותה של טבע נובע משיעור הרווח הגולמי הגבוה של הקופקסון אשר הושק במזרק מוכן מראש וחודר ביתר שאת למדינות אירופה, מקיטון בהוצאות המימון על רקע גיוסי האג"ח בריבית נמוכה או אפסית ומהמשך תהליכי הרציונליזציה.

גורמים נוספים אשר ישפיעו לחיוב על השורה התחתונה של טבע הינם: היחלשותו של השקל אל מול הדולר, היחלשות אשר שוחקת את הוצאותיה של החברה בשקלים והאפשרות להימנע מהמפחתת מוניטין על חברות שרכשה בעבר, לאור כניסתם לתוקף של התקנים החשבונאים החדשים בארה"ב.

לויסון-אפטר מזכירה כי מניית טבע רשמה בתקופה האחרונה ירידות שערים על רקע המגמה השלילית בנאסד"ק, הגילויים של אי סדרים חשבונאים בחברות פרמצבטיקה והחרפת התחרות בשוק הטרשת הנפוצה לאחר כניסתה של סרונו לשוק האמריקאי. עם זאת, מניית טבע ירדה בשיעור מתון יותר מאשר מניות מתחרותיה ועל כן היא נראית יקרה ביחס אליהן.

בהקשר זה סבורה לויסון-אפטר כי לאור ייחודה של טבע, ייחוד המתבטא בין היתר באסטרטגיית התרחבות מוצלחת, צנרת גנרית הנחשבת לעשירה ביותר בתעשייה ובשיעורי צמיחה כפולים מאלו של המתחרות לה, ישנה הצדקה לפער בין הירידה המתונה שנרשמה בשער מנייתה לירידות החדות שנרשמו בשערי מניות מתחרותיה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully