וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ג'קדה קלעה למספרים שסיפקה באזהרת הרווח; תפטר 25% מעובדיה בעולם

25.7.2002 / 14:26

החברה מתכננת לחסוך 6 מיליון דולר בשנה; ההפסדים הגיעו ל-1.2 מיליון דולר ברבעון על הכנסות של 5.3 מיליון דולר

חברת ג'קדה הישראלית עדיין לא מראה סימנים של יציאה מן המשבר, אלא להיפך - מעבר למספרים שסיפקה היום החברה היא מדווחת על כוונה לפטר 25% מכוח האדם שלה, כלומר כ-50 עובדים. החברה תישאר עם 150 עובדים בעולם. נכון לתחילת השנה העסיקה החברה 75 עובדים בישראל.

ואל התוצאות: החברה, שהיא ספקית של פתרונות אינטגרציה, הודיעה היום כי הכנסותיה לרבעון השני של השנה היו 5.3 מיליון דולר, בהשוואה ל-6 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה. לא היתה הפתעה במספר זה, שכן ג'קדה הזהירה בתחילת יולי כי הכנסותיה ינועו בטווח של 5.2-5.5 מיליון דולר.

בשורה התחתונה, מדווחת החברה על הפסד נקי של 1.2 מיליון דולר או 7 סנט למניה, בדיוק באמצע הטווח עליו הודיעה באזהרת הרווח: 6-8 סנט למניה. ברבעון הקודם הרווח היה של 800 אלף דולר.

את הרבעון סיימה החברה עם יתרות מזומן של 41.6 מיליון דולר כולל בטוחות סחירות, ושווי השוק שלה הוא של כ-33 מיליון דולר.

הבשורה העיקרית בדו"חות היא צעדי צמצום וארגון מחדש שהחברה מבצעת, שנועדו לצמצם את הוצאותיה בטווח הקרוב ולהתאים אותן להכנסות נמוכות מהצפוי. לאור זאת, החברה הודיעה על קיצוץ של 25% מכוח האדם שלה - 50 עובדים - תוך שהיא מצפה לחיסכון של 6 מיליון דולר בשנה. הוצאותיה התפעוליות של החברה ברבעון השני של 2002 היו 5.6 מיליון דולר ובשנת 2001 כולה הן היו גבוהות מ-29 מיליון דולר.

בנוסף לכך, הודיעה החברה כי ביטלה את משרת נשיא ג'קדה בצפון אמריקה - משרה שהוחזקה בידי פטר פאווזל - וגידי הולנדר, מנכ"ל החברה הנוכחי, יתפוס את מקומו של פאווזל. צמצום כוח האדם בחברה ייושם בכל מחלקות החברה בעולם.

"הצעדים שאנו נוקטים משקפים את המציאות הקשה של מצב השוק - מצב אותו חוות חברות בתחומים טכנולוגיים", אמר הולנדר, "למרות שאנו ממשיכים לראות דרישה לטכנולוגיות האינטגרציה ולהרחבות שלנו, אנו רואים שינויים בהרגלי הקנייה של הלקוחות. הרגלים אלה מאופיינים בתהליך רכישה ארוך יותר והיקף עסקה ממוצע קטן יותר. אנו מעריכים כי הרגלי קנייה אלה יימשכו. כתוצאה מכך, תערוך ג'קדה ארגון מחדש במערך המכירות ותיישם דרכים יעילות יותר על מנת לשווק ולספק את מוצריה ושירותיה, כמו גם כדי להגיע לשוק רחב יותר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully