וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

העליות בבורסה התמתנו בעקבות הפתיחה השלילית בוול סטריט

גולן פרידנפלד

25.7.2002 / 17:07

המעו"ף סיים בעלייה של 0.5%; המדד הקובע לפקיעת אופציות המעו"ף - 372.33 נקודות

המסחר התאפיין היום בעליות שערים של 1.3%-2% על רקע העליות החדות אמש בוול סטריט - הדאו ג'ונס רשם עלייה חריגה של 6.3% ומדד הנאסד"ק עלה בכ-5%. אולם מאוחר יותר בשעות הצהריים החלה הבורסה למתן את העליות החדות שאיפיינו אותה בפתיחה על רקע החוזים העתידיים על הנאסד"ק ששיקפו ירידות של 1% בפתיחה והתממשו לאחר מכן עם פתיחת המסחר בארה"ב. ירידות שערים אלו הביאו לשחיקת מרבית העליות בתל אביב ובסופו של יום סיים מדד המעו"ף בעלייה של 0.5% לרמה של 369.9 נקודות, מדד ת"א 100 עלה בכ-1% ומדד התל-טק 15 עלה בכ-1%. מחזור המסחר הסתכם בכ-350 מיליון שקל.

היום פקעו אופציות המעו"ף לחודש יולי והמדד הקובע לפקיעה נקבע על רמה של 372.33 נקודות ובעלייה של 2.3%. זיו פניני, סמנכ"ל מסחר במגדל שוקי הון, ציין כי הפקיעה היתה חיובית ושקטה, כאשר כיוונה היה תלוי בפרשנות שנתן השוק לעליות אמש בוול סטריט ושהיו כפי הנראה חיוביות. רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות די.בי.אם, סבור כי העליות החדות בארה"ב הן לאו דווקא חיוביות לשווקים מכיוון שהן הוכיחו כי המסחר בארה"ב עצבני ולא מתנהג באופן רציונלי, שכן לא היתה סיבה מיוחדת לעליות החדות הללו.

מניית כי"ל עלתה בכ-2.1%. בימים האחרונים מרכזת מניית כי"ל עניין רב בקרב המשקיעים על רקע התחזקות היורו, שצפויה לבוא לידי ביטוי בדו"חותיה של החברה לרבעון השני והשלישי. פרטנר (פרטנר: ת"א) הוסיפה כ-3% לערכה במחזור של 20 מיליון שקל לקראת הדו"חות הכספיים הצפויים.

מניית טבע עלתה ב-2.1% במחזור הגבוה בבורסה - כ-56 מיליון שקל. מניית נייס, שפתחה עם פער חיובי של 3.5%, התחזקה בכ-2.5%.

מניות הבנקים הצטרפו אף הן לעליות השערים: מניית בנק הפועלים (פעלים: ת"א) ירדה בכ-1%, מניית בנק לאומי הוסיפה כ-2% ומניית דיסקונט רשמה ירידות של 3.2%.

מניית טאואר עלתה בכ-0.5% על רקע הנפקת הזכויות שעומדת החברה לבצע בהיקף של 20 מיליון דולר. מניית החברה לישראל, המחזיקה בכ-30% ממניות טאואר, ירדה בכ-2.4%. החברה לישראל אמורה להשקיע בהנפקת הזכויות כ-9 מיליון שקל. לחברה צפוי להיגרם בעקבות כך הפסד הון של 2 מיליון דולר.

מניית גזית גלוב התחזקה בכ-2.1% על רקע הדו"חות החיוביים שהציגה היום אקוויטי 1 - גידול של כ-32% בהכנסותיה לרבעון השני של שנת 2002 כאשר אלה הסתכמו בכ-24 מיליון דולר, לעומת הכנסות של כ-18.2 מיליון דולר ברבעון המקביל. השיפור בשורה התחתונה של החברה גדול אף יותר - כ-124% - וזאת לאחר שהרווח הנקי צמח מכ-3.8 מיליון דולר ברבעון השני של שנת 2001 לרמה של כ-8.4 מיליון דולר ברבעון השני של השנה הנוכחית.

בקבוצת אי.די.בי נירשמו תיקונים היום לאחר ירידות השערים שאיפיינו את מניות הקבוצה מאתמול, מלבד מניית אי.די.בי אחזקות שירדה בכ-0.4%. מניית אי.די.בי פיתוח עלתה בכ-1.1%, מניית דיסקונט השקעות התחזקה בכ-1.2% ומניית כלל תעשיות הוסיפה כ-0.3% לערכה.

בשוק הכספים נרשמו עליות שערים באפיקים השקליים. איגרות החוב בריבית קבועה מסוג שחר רשמו עליות של 0.1% - כאשר השחרים הארוכים משקפים תשואה של 9.4%. השחר לתקופה של 10 שנים רשם דווקא ירידות שערים של 0.7% בניגוד למגמה בשחרים. בגילונים - איגרות החוב השקליות בריבית משתנה - התאפיין יום המסחר ביציבות עם נטייה לירידות שערים של כ-0.2%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully