וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק סיים שבוע של ירידות בעליה של 1.8%

גל אשד

27.7.2002 / 0:15

בסיכום שבועי איבד 4.3%; הדאו עלה השבוע ב-3%; פארמוס זינקה בכ-30% על רקע קבלת אישור ממשרד הבריאות הישראלי; צ'ק פוינט טיפסה ב-4.2%; אלדין צנחה ב-12.5%; קומברס קפצה 5%

הסערה שהתחוללה בשווקים במהלך שבוע המסחר האחרון, במהלכו רשמו המדדים המובילים ירידות חדות לצד עליות מרשימות, הורגשה גם היום עם סיום המסחר. לעליות תרמו נתוני מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן, שהיו טובים מהערכות השוק, כמו גם תוצאות חיוביות לרבעון השני מחברת קואלקום. הנאסד"ק טיפס בכ-1.8% לרמה של 1,262 נקודות. בסיכום שבועי סיים המדד בירידה של כ-4.3%. הדאו רשם עלייה של כ-1% לרמה של 8,264 נקודות בסיום המסחר, ובסיכום שבועי רשם עלייה של כ-3% תודות לזינוק המרשים של כ-6.4% לפני יומיים.

חדשות חיוביות זרמו מחברת טכנולוגיית הסלולר קואלקום שהצליחה לגבור על תחזיות הרווח לרבעון הפיננסי השלישי. קואלקום נעזרה בביקוש הגובר לטכנולוגיית הסלולר המתקדמת שפיתחה, המאפשרת למשתמשי טלפונים סלולריים לגלוש באינטרנט, להחליף תמונות ולהוריד קבצי מוסיקה.

הרווח פרופורמה של החברה, שאינו כולל השקעות והפחתות מוניטין, עמד על 24 סנט למניה, בהשוואה לרווח של 20 סנט בתקופה המקבילה. תחזיות האנליסטים עמדו על רווח של 22 סנט למניה. ההפסד הנקי הסתכם ב-2 סנט למניה. החברה חוזה שהכנסותיה ברבעון הנוכחי יצמחו ב-10%-13% ורווחיה יעמדו על 26-27 סנט למניה.

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן לחודש יולי שפורסם לאחר הפתיחה הצביע על רמה של 88.1 - גבוה מהערכות השוק לרמה של 86.5. עם זאת, הרמה עדיין מורה על חוסר נוחות בקרב ציבור המשקיעים לגבי אמונם בשוקי המניות. בחודש יוני עמד המדד על רמה של 92.4 נקודות.


עליות נאות למניות הכבדות

עונת הדו"חות בקרב החברות הישראליות נמצאת בעיצומה. בין החברות המובילות שפירסמו את תוצאותיהן לרבעון השני במהלך שבוע המסחר האחרון היו צ'ק פוינט שמנייתה עלתה ב-4.2% למחיר של כ-15.7 דולר לאחר שעברה במעט את תחזיות השוק עם פרסום תוצאותיה לרבעון השני. לעומתה חברת אמדוקס עמדה בתחזיות המופחתות שלה, אך דיווחה על הפסד נקי של כ-26 מיליון דולר כולל הוצאות חד פעמיות. בחברה חזרו על התחזית לרבעון הרביעי (פיסקלי), אך נמנעו מלספק תחזית נוספת בשל שקיפות נמוכה. מניית החברה רשמה ירידה קלה של כ-0.6% למחיר של 7.1 דולרים.

עוד בלטו בין המניות הכבדות טבע, שטיפסה ב-1.6% למחיר של 61 דולר. יצרנית התרופות הגנריות הגדולה בעולם צפויה לפרסם את תוצאותיה הכספיות עם פתיחת שבוע המסחר הבא כאשר ההערכה הממוצעת בשווקים היא לרווח למניה של 62 סנט. ב-CIBC סיפקו לחברה תחזית הכנסות של 572.8 מיליון דולר, עלייה של כ-11% לעומת הכנסות החברה ברבעון המקביל. קומברס רשמה אף היא עלייה נאה של כ-5.1% למחיר של כ-8 דולרים המשקף לחברה שווי שוק של כ-1.5 מיליארד דולר.

אמש לאחר סיום המסחר הצטרפה לרשימת המפרסמות חברת מטאלינק , שלא עמדה בתחזית האנליסטים הממוצעת. הכנסות החברה הסתכמו ב-2.2 מיליון דולר - עלייה של 5% מהכנסות הרבעון הראשון שהסתכמו ב-2.1 מיליון דולר. ביחס לרבעון המקביל מדובר בירידה של 26% כאשר אז הצליחה מטאלינק לדווח על הכנסות של 3 מיליון דולר. התחזית הממוצעת בוול סטריט היתה להכנסות בגובה 2.4 מיליון דולר. על אף פספוס התחזיות טיפסה מניית החברה בכ-6.1% למחיר של כ-2.3 דולרים.

סרגון עקפה את האנליסטים

מניית פארמוס , זינקה בכ-30% למחיר של כ-1.1 דולרים לאחר שהודיעה אמש כי קיבלה אישור ממשרד הבריאות הישראלי לבצע מבחנים קליניים בחולים כדי לבדוק יעילות של התרופה שלה גם לשיפור יכולות אוריינטציה וזיכרון לאחר פגיעה הנגרמת כתוצאה מניתוחי לב פתוח וניתוח מעקפים.

עוד בין המפרסמות אמש לאחר המסחר, חברת סרגון שמנייתה קפצה אף היא בכ-11.5% למחיר של כ-1.5 דולרים לאחר שהצליחה לעקוף במעט את תחזית האנליסטים הממוצעת, לצמוח בהכנסותיה, לצמצם הפסדים ולהציג שיפור בשיעורי הרווחיות הגולמית. סרגון דיווחה על הכנסות של 4 מיליון דולר ברבעון השני - מעט מעל לתחזית הממוצעת שדיברה על 3.9 מיליון דולר.

ברשימת היורדות בלטו טי.טי.אי שירד בכ-5.1% למחיר של כ-13.1 דולר המשקף לחברה שווי שוק של כ-144 מיליון דולר כמו גם מניית אלדין שצנחה בכ-12.6% למחיר של כ-1.6 דולרים. החברה צפויה לפרסם את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני בשבוע הראשון של אוגוסט כאשר התחזית הממוצעת בשוק היא להפסד למניה של 2 סנט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully