וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: המעו"ף פותח בעלייה של 1% בעקבות העליות בנאסד"ק

אילן מוסנאים

28.7.2002 / 10:02

מחזור המסחר - 10 מיליון שקל; אודיוקודס קופצת בכ-10% בעקבות פער ארביטראז'

הבורסה של תל אביב פותחת את יום המסחר בעליות שערים של כ-0.8% במדדים המובילים. הנאסד"ק סיים את המסחר ביום שישי בעלייה של 1.8%, אולם בסיכום שני ימי המסחר של סוף השבוע (חמישי ושישי) הוא ירד בכ-2.2% ובסיכום השבוע בכ-4.3%. הדאו ג'ונס עלה בסוף השבוע בכ-1.1% ובכ-3% בסיכום המסחר בשבוע כולו. בקרב המניות הישראליות נרשמה מגמה חיובית בדרך כלל, אולם המניות הדואליות פותחות הבוקר את המסחר עם פערי ארביטראז' מעורבים.

מדד המעו"ף עולה בפתיחה בכ-0.9% לרמה של 369.11 נקודות ומדד תל אביב 100 עולה ב-0.8% לרמה של 354.73 נקודות. התל-טק 15 עולה גם הוא ב-0.9%.

להערכת פעילים בשוק, העובדה שתוכנית הקיצוץ בתקציב הממשלה לשנה הבאה צפויה להיתקל בקשיים בממשלה ובכנסת מעיבה על המסחר הבוקר. מחר צפוי הנגיד לפרסם את החלטת הריבית לחודש אוגוסט והוא ככל הנראה יותיר את הריבית ללא שינוי.

מניית טבע מרכזת הבוקר את המחזור הגבוה בבורסה - 8 מיליון שקל - ועולה ב-3.2%, בדומה לפער החיובי עימו סיימה את המסחר בנאסד"ק. העליות במניית טבע באות לקראת הדו"חות הכספיים של החברה לרבעון השני, שיפורסמו מחר. טבע צפויה לדווח על רווח למניה של 62 סנט, אולם בשוק מעריכים כי החברה תעקוף את התחזיות בגדול.

יתר המניות הדואליות נסחרות במגמה מעורבת. מניית סאיטקס בולטת בירידה של 3.8% ומניית אלווריון יורדת ב-2.7%. מנגד, מניית אודיוקודס, שפתחה את הבוקר עם פער חיובי של 12.6%, עולה ב-9.9%, ומניית אלביט מערכות עולה ב-1.5%.

סקירת טרום מסחר

הבורסה של תל אביב צפויה לפתוח את הבוקר במגמה מעורבת תוך נטייה לעליות שערים קלות. הנאסד"ק סיים את המסחר ביום חמישי בעלייה של 1.8%, אולם בסיכום שני ימי המסחר של סוף השבוע (חמישי ושישי) הוא ירד בכ-2.2% ובסיכום השבוע בכ-4.3%. הדאו ג'ונס עלה בסוף השבוע בכ-1.1% ובכ-3% בסיכום המסחר בשבוע כולו. בקרב המניות הישראליות נרשמה מגמה חיובית בדרך כלל, אולם המניות הדואליות פותחות הבוקר את המסחר עם פערי ארביטראז' מעורבים.

מנכ"ל די.בי.אם השקעות, רמי דרור, מעריך כי המסחר יתנהל היום במגמה מעורבת עם נטייה לעליות שערים, וזאת בזכות הסיום החיובי ביום שישי בנאסד"ק והפערים החיוביים במניות הארביטראז' ה"כבדות". להערכת דרור, צפוי לנו יום שקט עם מחזורים רגועים יחסית. לדבריו, לאחר פקיעת אופציות המעו"ף ביום חמישי, יהיה פחות עניין בשוק, והדבר יבוא לידי ביטוי במחזורים.

מי שצפויה לבלוט היום היא מניית טבע , שתפרסם מחר את הדו"חות הכספיים לרבעון השני, ותפתח את המסחר עם פער חיובי של 2.9%.

מניית החברה לישראל עשויה לבלוט היום אף היא. זאת, על רקע הידיעות כי האחים עופר חתמו על הסכם עם רשות החברות הממשלתית שיאפשר להם לרכוש מידי המדינה את אחזקותיה בחברת צים (48.6%).

מניות הארביטראז' פותחות את המסחר עם פערים מעורבים, כאשר בגזרה השלילית בולטות הבוקר מניות אורכית ולנאופטיקס , שסיימו את המסחר בנאסד"ק במחירים הגבוהים בכ-13.2% ו-12.6%, בהתאמה, ממחירן בתל אביב. מניית סאיטקס פותחת את המסחר עם פער שלילי של 8.8%, אלווריון עם פער שלילי של 2.5% ומניית פורמולה עם פער שלילי של 1.2%.

בצד החיובי ניצבות הבוקר אודיוקודס שפותחת עם פער של 12.6%, מטאלינק עם פער חיובי של 7.5% (אחרי שפירסמה בסוף השבוע את הדו"חות לרבעון השני), דלתא עם פער חיובי של 3.5%, ומניות טאואר ונייס עם פערים של 2.9% ו-1.2%, בהתאמה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully